settings icon
share icon
Pytanie

Czym jest Zakon Syjonu?

Odpowiedź


W filmie "Kod Lonarda da Vinci", Zakon Syjonu jest tajnym stowarzyszeniem, założonym w 1099 roku, do którego należą tacy członkowie jak Isaac Newton, Victor Hugo i Leonardo Da Vinci. Według Kodu Da Vinci, głównym celem Zakonu Syjonu jest utrzymanie prawdy, że Jezus był żonaty z Marią Magdaleną i miał z nią dzieci. Dzieci te następnie weszły w związek małżeński z frankijską linią Merowingów, a święta linia krwi przetrwała do czasów współczesnych.

Podobnie jak w przypadku większości treści zawartych w Kodzie da Vinci, istnieje bardzo niewiele, jeśli w ogóle, dowodów, które potwierdzałyby te wnioski dotyczące Zakonu Syjonu. Zakon Syjonu został założony w 1956 roku, a nie w 1099 roku. Rzekome księgi rachunkowe członków Zakonu Syjonu są uważane za fałszywe przez większość szanowanych historyków i naukowców. Kod Leonarda da Vinci bierze na celownik Zakon Syjonu, dołącza do niego bezpodstawne teorie spiskowe na temat jego pochodzenia i celów, i wykorzystuje go jako dowód na ogromne zatuszowanie małżeństwa Jezusa z Marią Magdaleną.

Jezus nie był mężem Marii Magdaleny ani nikogo innego. Jezus nie miał dzieci z Marią Magdaleną ani z nikim innym. Wczesny Kościół nie starał się tego ukryć, ponieważ nie było nic do ukrycia. Jedyną teorią spiskową, która wiąże się z Zakonem Syjonu, jest ta wymyślona przez pisarza Dana Browna i innych, którzy używają rozbudzonej wyobraźni i bezpodstawnych teorii, aby zaatakować to, co Biblia mówi o tym, kim naprawdę był Jezus Chrystus i po co przyszedł na ziemię.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czym jest Zakon Syjonu?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries