www.gotquestions.org/PolskiPytanie: Z jakiego powodu Bóg stworzył tak wielki wszechświat i inne planety skoro życie istnieje tylko na ziemi?

Odpowiedź:
Pytanie o to czy Bóg stworzył życie na innych planetach jest niewątpliwie fascynujące. Psalm 19.2 mówi, że „Niebiosa opowiadają chwałę Boga, a firmament głosi dzieło rąk jego.” Wszystko to, co Bóg uczynił, w tym ciebie i mnie, czy dzikie zwierzęta, anioły, gwiazdy i planety, zostało stworzone na chwałę Boga. Gdy widzimy zapierający dech w piersi widok Drogi Mlecznej czy okręg na Saturnie przez teleskop, jesteśmy zachwyceni dziełami Boga!

Dawid napisał w Psalmie 8.4 „Gdy oglądam niebo twoje, dzieło palców twoich. Księżyc i gwiazdy, które Ty ustanowiłeś.” Gdy widzimy niezliczoną ilość gwiazd, a później czytamy, że naukowcy odkryli tysiące galaktyk, a każda zawiera miliony gwiazd, to powinniśmy być przejęci bojaźnią przed Bogiem, który to wszystko uczynił mówiąc, że zrobił to swoimi palcami!!

Poza tym, Psalm 147. 4 mówi nam, że Bóg „wyznacza liczbę gwiazd, wszystkim nadaje imiona.” Niemożliwe jest aby ludzkość wiedziała ile jest gwiazd; Bóg nie tylko wie ile jest gwiazd, ale również zna „imię” każdej z nich! „Przecież to moja ręka założyła ziemię i moja prawica rozpostarła niebiosa; gdy Ja na nie wołam, wszystkie razem stają” (Ks. Izajasza 48.13).

Przestrzeń i planety zostały stworzone dla Bożej chwały. Wiemy, że gwiazdy i planety poza naszym układem słonecznym istnieją i te również zostały stworzone na chwałę Boga. Stale powiększający się wszechświat jest kolejnym przypuszczeniem, który wciąż musi zostać potwierdzony. Następna gwiazda oddalona jest od słońca o ponad 4 lata świetlne, a to nie jest nawet mierzalna jednostka znanego nam wszechświata, czy powiększającego się czy też nie.

W kwestii tego czy istnieje życie na innych planetach po prostu nie wiemy. Dotychczas nie znaleziono żadnych dowodów na życie na innych planetach naszego układu słonecznego.

Rozważając bliskość końca wieków mało prawdopodobne jest, aby człowiek dokonał dużego postępu w odwiedzeniu innych galaktyk zanim powróci Pan. Bez względu na to, czy życie tam istnieje czy też nie, Bóg jest wciąż Stworzycielem i Opiekunem wszystkich rzeczy, a one wszystkie zostały stworzone jemu na chwałę.

© Copyright Got Questions Ministries