www.gotquestions.org/PolskiPytanie: Jaki jest właściwy sposób pozbycia się zniszczonej Biblii?

Odpowiedź:
Nie ma "biblijnego" sposobu pozbycia się starej/ zniszczonej/ sfatygowanej Biblii jako że sama Biblia nie odnosi się do tego pytania. To jest zatem kwestia osobistego przekonania. Ważne jest, aby rozumieć, że to nie papier, oprawa czy atrament są "święte." To Słowo Boże jest święte, a nie materiał na którym jest wydrukowany. Nie mamy czcić czy ubóstwiać Biblii. Celem Biblii jest nauczać nas o Jezusie Zbawicielu i zbawieniu jaki zapewnia i wskazuje na uwielbienie Go całym naszym sercem, duszą, umysłem i siłą. Papier i atrament Biblii są jedynie środkami przez które Bóg komunikuje nam Swoje Słowo.

Wydawałoby się jednak, że wyrzucenie Biblii musiałoby być absolutną ostatecznością. Wiele starych Biblii, gdyby się oprawiło, byłyby "tak dobre jak nowe" i mogłyby być nadal używane lub przekazane komuś innemu do używania. Nawet stara/ podarta Biblia oddana komuś, kto nie ma Biblii, może być olbrzymim błogosławieństwem. Niektórzy ludzie przechowują stare Biblie jako pamiątki rodzinne, aby przypomnieć przyszłym pokoleniom, jak oddani Słowu Bożemu byli ich przodkowie. Jest wiele takich opcji i wszystkie są warte rozważenia z modlitwą.

Ostatecznie, jeśli Biblia jest rzeczywiście zniszczona aż do tego stopnia, że nie można jej wykorzystać, można ją wyrzucić. W żadnym wypadku odrzucenie Biblii nie wywoła niezadowolenia Boga. Niektórzy wolą spalić Biblię raczej aniżeli wrzucić ją do kosza. Żadna z metod nie jest właściwa czy niewłaściwa. Istnieje historia osoby, która wyrzuciła Biblię do śmietnika. Śmieciarz zobaczył Biblię i wyciągnął ją z kosza, zaczął ją czytać i uwierzył w Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela. Bóg może wykorzystać Swoje pełne mocy Słowo (Ks. Izajasza 55.1; Hebrajczyków 4.12), aby dać świadectwo o Sobie, nawet z kartek Biblii, która została wyrzucona.

© Copyright Got Questions Ministries