www.gotquestions.org/PolskiPytanie: Jakie jest znaczenie piołunu w Ks. Objawienia?

Odpowiedź:
"Piołun" jest nazwą gwiazdy w Ks. Objawienia 8.10-11: "I zatrąbił trzeci anioł; i spadła z nieba wielka gwiazda płonąca jak pochodnia, i upadła na trzecią część rzek i na źródła wód. A imię gwiazdy tej brzmi Piołun. I jedna trzecia wód zamieniła się w piołun, a wielu z ludzi pomarło od tych wód, dlatego że zgorzkniały." To jest trzeci "sąd trąb" opisany w Ks. Objawienia. Siedem trąb jest wylaniem sądów siedmiu pieczęci (Ks. Objawienia 8.1-5). Pierwsza trąba powoduje grad i ogień, które niszczą większość roślin na świecie (Ks. Objawienia 8.7). Druga trąba przynosi to, co wydaje się być meteorem, kometą lub innym ciałem niebieskim uderzającym w oceany i powoduje śmierć jednej trzeciej życia morskiego na świecie (Ks. Objawienia 8.8-9). Trzecia trąba jest podobna do drugiej, poza tym, że wpływa na światowe jeziora i rzeki zamiast na oceany (Ks. Objawienia 8.10-11). Spowoduje to, że jedna trzecia całej świeżej wody na ziemi zmieni się w gorzką i wielu ludzi zginie od jej wypicia.

Słowo "piołun" jest wspomniane tylko tutaj w Nowym Testamencie, ale pojawia się osiem razy w Starym Testamencie, za każdym razem w połączeniu z gorzkością, trucizną i śmiercią. Fragment Ks. Objawienia może nie mówić, że spadająca na ziemię gwiazda będzie w rzeczywistości nazywana przez mieszkańców ziemi Piołunem. Raczej, piołun jest dobrze znanym gorzkim ziołem w czasach biblijnych, zatem poprzez nazywanie gwiazdy Piołunem, mamy powiedziane, że jej efektem będzie zgorzknienie wód ziemi do tego stopnia, że woda będzie niezdatna do picia. To nie będzie kwestia gorzkiego posmaku wody; ona dosłownie będzie zatruta. Jeśli zdrowa woda nie będzie dostępna dla jednej trzeciej populacji, łatwo jest dostrzec, jaki wywoła to chaos i przerażenie. Ludzie mogą przeżyć jedynie kilka dni bez wody, a mieszkańcy skażonych terenów będą zdesperowani by pić zatrutą wodę, doprowadzając do śmierci tysięcy, jeśli nie milionów ludzi.

To proroctwo, które ma dopiero nadejść w ciągu ostatnich siedmiu lat tego wieku, znanego również jako 70. tydzień Daniela. To jest jedna z naturalnych katastrof w siedmiu trąbach, która zapoczątkuje bardzo szybkie pojawienie się antychrysta na światowej scenie władzy (zobacz Ks. Objawienia, rozdział 13). Ponieważ jedna trzecia ziemi jest zniszczona przez te trąby, jest to tylko częściowy sąd Boży. Jego pełen gniew nie został jeszcze uwolniony.

© Copyright Got Questions Ministries