www.gotquestions.org/PolskiPytanie: Czy seksting to grzech?

Odpowiedź:
"Seksting" jest wysyłaniem nieprzyzwoitych wiadomości tekstowych. Jest to czynność wysyłania wiadomości i/lub zdjęć o charakterze jednoznacznie seksualnym, zwykle na telefony komórkowe. Niektórzy ludzie postrzegają seksting jako nieszkodliwy. W końcu są to tylko krótkie wiadomości i może jakieś zdjęcia. To nie jest tak, że ludzie rzeczywiście popełniają cudzołóstwo, prawda?

Ew. Mateusza 5.28 mówi, "A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej, już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim." Ta moralna koncepcja odnosi się również do tego, jak kobiety patrzą na mężczyzn, a Jezus wyraźnie zrównuje tu pożądanie z cudzołóstwem. Ta moralna koncepcja ma także zastosowanie do tego jak kobiety patrzą na mężczyzn, i Jezus jasno przyrównuje tutaj pożądanie z cudzołóstwem. Zatem fakt, że "to tylko krótkie wiadomości i może jakieś zdjęcia" jest oczywiście nieistotne dla Boga. To, co ma znaczenie to to co mamy w naszych sercach. Kolosan 3.5 ostrzega nas, aby "uśmiercać" cokolwiek należy do naszej ziemskiej natury, włączając w to niemoralność seksualną, nieczystość i grzeszne pragnienia.

Galacjan 5.19-21 odsłania ostre konsekwencje nieposłuszeństwa w tej kwestii: "Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta [...] i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą."

Ale co z tematem sekstingu pomiędzy małżonkami? W sensie technicznym, seksting pomiędzy mężem i żoną nie byłby grzechem, skoro satysfakcjonujące życie seksualne jest darem Bożym danym dla małżonków. Jednak nadal jest to nierozważne. Nigdy nie wiemy, kto może czytać nasze wiadomości czy oglądać nasze zdjęcia. Możliwe jest, że ktoś może zobaczyć roznegliżowane zdjęcia Twojej żony zaglądając Tobie przez ramię, co może wzbudzić pożądanie u tej osoby. Brzmi nieprawdopodobnie? Jakuba 1.14-15 mówi, "Lecz każdy bywa kuszony przez własne pożądliwości, które go pociągają i nęcą; potem, gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć."

Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia dotyczące rządowego nadzoru nad telefonami komórkowymi i ruchem internetowym, a także zdolności hakerów do przechwytywania komunikacji osobistej, powinniśmy zachować ostrożność w korzystaniu z telefonów i urządzeń z dostępem do Internetu. Nawet jeśli nie praktykujemy sekstingu, nadal stykamy się z problemami kradzieży tożsamości i ochrony danych.

Najlepiej podążać za radą z 1 Koryntian 10.31, "Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą."

© Copyright Got Questions Ministries