www.gotquestions.org/PolskiPytanie: Co mówi Biblia na temat smoków?

Odpowiedź:
Biblia wspomina o smoku w Ks. Objawienia w rozdziałach 12,13, 16 oraz 20.

Ks. Objawienia 20.2 (tłum. Biblia Warszawska) opisuje smoka: "I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat." Biblia nie naucza o tym, że smoki kiedykolwiek istniały. Raczej, jest to jedynie porównanie szatana do potwora zionącego ogniem.

Warto jednak zauważyć, że prawie każda główna kultura starożytna ma mity i legendy na temat gigantycznych jaszczurek. W jaki sposób te cywilizacje, niezależnie od kontynentów i tysiącleci, wymyśliłyby legendy o gigantycznych gadzich stworzeniach? Naukowcy ewolucyjni mówią nam, że dinozaury istniały miliony lat przed pojawieniem się ludzi. Skamieniałości dinozaurów odkryto dopiero tysiące lat po tym, jak zaczęły się mity o gigantycznych gadach. Jak to możliwe?

Biblia wspomina o dwóch stworzeniach, które wydają się zadziwiająco podobne do dinozaurów, lewiatan i behemot, w rozdziałach 40- 41 Ks. Joba. To jest pogląd naukowców zajmujących się stworzeniem, którzy są zdania, że wszystkie mity o „smokach” powstały w wyniku rzeczywistego kontaktu między istotami ludzkimi a dinozaurami. Biblia mówi nam, że wszystkie zwierzęta zostały stworzone około 6000 lat temu i współistniały z ludźmi. To by tłumaczyło jak wszystkie ludzkie kultury mają mity o olbrzymich gadach- ponieważ rzeczywiście je widzieli! Aspekt smoka "zionącego ogniem" jest prawdopodobnie mitem (chociaż istniało kilka interesujących odkryć), ale uniwersalne legendy o olbrzymich gadach wskazują na prawdziwy kontakt pomiędzy ludźmi a dinozaurami.

© Copyright Got Questions Ministries