settings icon
share icon
Pytanie

Jaki jest plan zbawienia?

Odpowiedź


Czy odczuwasz pragnienie? Nie chodzi tu o fizyczne pragnienie, ale czy pragniesz przeżyć coś więcej w życiu? Czy jakaś głęboka cząstka Ciebie nigdy nie czuje się zaspokojona? Czy jest w Tobie coś, co nigdy nie mówi „dość”? Jeśli tak, Jezus zaspokoi pragnienie życia! Jezus powiedział: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (Ewangelia wg św. Jana 6:35).

Czy jesteś chaotyczny? Czy zdajesz się nie mieć celu życia? Czy czujesz się tak, jakby ktoś zgasił światło, a Ty nie wiesz, jak je zapalić? Jeśli tak, Jezus jest drogą do znalezienia celu! Jezus głosił: „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia” (Ewangelia wg św. Jana 8:12).

Czy czujesz się czasem tak, jak gdybyś nie przeżywał tak naprawdę swojego życia? Czy pukałeś już do wielu drzwi tylko po to, by dowiedzieć się, że to, co za drzwiami, jest nikłe i bez znaczenia? Czy szukasz ciągle spełnienia w życiu? Jeśli tak, to Jezus wypełni Twoją pustkę! Jezus powiedział: „Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę” (Ewangelia wg św. Jana 10:9).

Czy inni ciągle Cię zawodzą? Czy znajomości, które zawierasz są płytkie i pozbawione sensu? Czy wszyscy Cię wykorzystują? Jeśli tak, Jezus nigdy Cię nie zawiedzie! Jezus powiedział: „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce... Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają” (Ewangelia wg św. Jana 10:11, 14).

Czy zastanawiasz się, co stanie się po tym życiu? Czy męczy Cię życie dla rzeczy, które przeminą? Czy zastanawiasz się czasem, czy życie ma jakiś sens? Czy chcesz żyć po śmierci? Jeśli tak, Jezus także stanowi odpowiedź! On mówił: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki” (Ewangelia wg św. Jana 11:25-26).

Co jest drogą? Co jest prawdą? Co jest życiem? Jezus odpowiedział na te pytania: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” ( Ewangelia wg św. Jana 14:6).

Pragnienie, które czujesz jest duchowe, i może być zaspokojone jedynie przez Jezusa. Tylko Jezus może rozproszyć ciemność. Tylko On jest w stanie dać satysfakcjonujące życie. Jezus jest przyjacielem i pasterzem, którego szukasz. Jezus jest życiem – w świecie doczesnym i wiecznym. Jezus jest drogą zbawienia!

Czujesz się spragniony, błąkasz się w ciemnościach, nie możesz znaleźć sensu życia, ponieważ żyjesz w oddzieleniu od Boga. Biblia mówi nam, że wszyscy zgrzeszyliśmy, a nasze grzechy oddzielają nas od Boga(Księga Koheleta &:20; List św. Pawła do Rzymian 3:23). Pustka, którą odczuwasz w sercu może być wypełniona jedynie przez Boga, którego nie ma w Twoim życiu. Zostaliśmy stworzeni, by trwać w pełnej miłości relacji z Bogiem. Z powodu grzechu nie możemy cieszyć się tą relacją. Jest nawet gorzej: grzech może oddzielić nas od Boga na całą wieczność, w tym życiu, jak i w przyszłym (List św. Pawła do Rzymian 6:23; Ewangelia wg św. Jana 3:36).

W jaki sposób można rozwiązać ten problem? Jezus jedynie ma moc to uczynić! Jezus wziął na siebie nasz grzech (2 List św. Pawła do Koryntian 5:21). Jezus umarł za nas (List św. Pawła do Rzymian 5:8) przyjmując karę, na którą my zasłużyliśmy. Trzy dni później Jezus zmartwychwstał udowadniając swoje zwyciestwo nad grzechem i śmiercią (List św. Pawła do Rzymian 6:4-5). Czemu to zrobił? On sam odpowiedział na to pytanie: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (Ewangelia wg św. Jana 15:13). Jezus umarł, byśmy my mogli żyć. Jeśli uwierzymy Jezusowi, zaufamy, że Jego śmierć stanowi ofiarę za nasze grzechy – wszystkie nasze grzech zostaną zapomniane i przebaczone. Wtedy zostanie zaspokojone duchowe pragnienie, na które cierpimy. Światło zostanie zapalone. Będziemy mieli dostęp do życia w obfitości. Poznamy naszego najlepszego przyjaciela i dobrego pasterza. Będziemy mieli życie po śmierci, a będzie to życie wieczne w niebie z Jezusem!

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (Ewangelia wg św. Jana 3:16).

Czy zdecydowałeś się uwierzyć w Jezusa ze względu na to, co przeczytałeś tutaj? Jeśli tak, proszę, kliknij przycisk znajdujący się poniżej „Dziś uwierzyłem w Chrystusa.”
EnglishPowrót na polską stronę główną

Jaki jest plan zbawienia?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries