settings icon
share icon
Pytanie

Jaka religia jest dla mnie odpowiednia?

Odpowiedź


Restauracje typu Fast food kuszą, byśmy zamawiali potrawy dokładnie takie, jak sobie wymarzyliśmy. Niektóre sklepy z kawą szczycą się sprzedażą ponad setki różnych smaków i rodzajów kawy. Nawet kupując dom czy samochód możemy wybrać właśnie to, czego zapragnęliśmy. Nie żyjemy już w świecie jedynie trzech smaków: truskawki, czekolady i wanilii. Wybór jest na topie! Możesz znaleźć właśnie to, czego sobie życzysz, w zależności od potrzeb i upodobań.

Czy podobnie jest z religią? Czy możesz wybrać religię, która będzie odpowiednia właśnie dla Ciebie? Religia bez poczucia winy, nie żądająca niczego w zamian, nie obciążająca przykrymi nakazami i zakazami... Na pewno znajdziesz taką religię, ale czy będzie to wybór tak prosty jak wybranie smaku lodów?

Wiele religii walczy o naszą uwagę, więc czemu ktoś miałby uznać, że Jezus jest ponad Mahometa, Konfucjusza, Buddę, Charlesa Taze Russella, czy Josepha Smitha? Przecież ostatecznie wszystkie drogi prowadzą do nieba. Czy we wszystkich religiach nie chodzi dokładnie o to samo? Prawda jest taka, że nie wszystkie religie prowadzą do nieba, tak jak nie wszystkie drogi zawiodą nas do Warszawy.

Jedynie Jezus mówił o Bogu prawdę, gdyż Bóg potwierdził prawdomówność Chrystusa przez Jego zmartwychwstanie. Ciało Mahometa, Konfucjusza i wszystkich innych po dziś dzień niszczeje w grobie, a Jezus dzięki swej własnej mocy wstał z grobu trzy dni po śmierci na krzyżu, postawionym przez okrutnych Rzymian. Osoba, która posiada tak wielką moc nad śmiercią zasługuje na uwagę. Ktoś, kto pokonał śmierć, powinien zostać wysłuchany.

Dowody na zmartwychwstanie Chrystusa są wiarygodne. Po pierwsze ponad pięćset osób widziało zmartwychwstałego Chrystusa! Wielu było naocznych świadków. Nie można zignorować pięciuset osób. Po drugie grób Chrystusa po dzień dzisiejszy pozostaje pusty. Wrogowie Jezusa mogli bardzo łatwo zapobiec wszystkim plotkom na temat zmartwychwstania, wyjmując jego rozkładające się ciało z grobu, ale nie mieli co wyjąć! Grób był pusty! Czy uczniowie mogli wykraść Jego ciało? Jest to wątpliwe, gdyż grób Jezusa był uważnie strzeżony przez żołnierzy mających zapobiec takiemu rozwojowi wypadków. Zważywszy, że Jego najgorliwsi uczniowie po aresztowaniu i ukrzyżowaniu Chrystusa, byli sparaliżowani strachem, nieprawdopodobne jest, by ci prości, wystraszeni rybacy wyruszyli przeciwko wyszkolonym, zawodowym żołnierzom. Fakt pozostaje faktem: zmartwychwstania Jezusa nie można wytłumaczyć!

Wróćmy jednak do myśli, że każdy, kto ma moc nad śmiercią, zasługuje na uwagę. Jezus udowodnił swoją potęgę nad śmiercią, dlatego też musimy wysłuchać, co ma do powiedzenia. Jezus twierdzi, że jest jedyną drogą do zbawienia (Ewangelia wg św. Jana 14:6). On nie jest jedną z dróg, jakąś drogą; Jezus jest jedyną drogą do Boga.

Ten właśnie Jezus mówi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Ewangelia wg św. Mateusza 11:28). Świat jest wymagający, a życie – trudne. Wielu z nas doznało wielu skrzywd, jesteśmy posiniaczeni. Nosimy w sobie ślady przebytych walk. Zgadzasz się? Więc czego potrzebujesz? Odnowienia, czy kolejnej religii? Żyjącego Zbawiciela czy jednego z wielu „martwych” proroków? Pełnej znaczenia osobistej relacji z Bogiem, czy bezsensownych rytuałów? Jezus nie jest jedną z wielu danych nam alternatyw – On jest naszym jedynym właściwym wyborem!

Wiara w Jezusa jest właściwą „religią”, jeśli poszukujesz przebaczenia (Dzieje Apostolskie 10:43). Wiara w Jezusa jest też właściwą „religią”, jeśli potrzebujesz pełnej znaczenia osobistej relacji z Bogiem (Ewangelia wg św. Jana 10:10). Jeśli chcesz znaleźć wieczny dom w niebie, wiara w Jezusa również stanowi właściwą „religię”. Uznaj Jezusa Chrystusa za swojego Zbawiciela – nie pożałujesz tego! Uwierz, że On przebaczy Twoje grzechy – nie zawiedziesz się!

Jeśli chcesz mieć tę „właściwą relację” z Bogiem, oto przykładowa modlitwa. Pamiętaj, że wypowiedzenie słów tej czy jakiejkolwiek innej modlitwy nie da Ci zbawienia. Jedynie wiara w Jezusa może uratować Cię od mocy grzechu. Ta modlitwa stanowi jedynie sposób, by wyznać Bogu Twoją wiarę w Niego i podziękować mu za zapewnienie Ci zbawienia. „Boże, wiem, że zgrzeszyłem przeciwko Tobie i zasługuję na potępienie. Ale Jezus wziął na siebie karę należną mi, byś mógł mi przebaczyć, jeśli w Niego uwierzę. Odwracam się od mojego grzechu i ufam, że mnie zbawisz. Dzięki Ci za Twoją cudowną łaskę i przebaczenie – dar życia wiecznego! Amen!”

Czy zdecydowałeś się uwierzyć w Jezusa ze względu na to, co przeczytałeś tutaj? Jeśli tak, proszę, kliknij przycisk znajdujący się poniżej „Dziś uwierzyłem w Chrystusa.”
EnglishPowrót na polską stronę główną

Jaka religia jest dla mnie odpowiednia?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries