settings icon
share icon
Pytanie

Czym jest „moc modlitwy”?

Odpowiedź


Koncepcja dotycząca mocy występującej w modlitwie jest dość powszechna. Zgodnie z Biblią, moc modlitwy dotyczy- najprościej mówiąc- mocy Boga, który słyszy modlitwy i na nie odpowiada. Rozważ poniższe stwierdzenia:

1) Pan Bóg Wszechmocny może wszystko uczynić; nie ma dla niego rzeczy niemożliwych (Ew. Łukasza 1.37).

2) Pan Bóg Wszechmogący zachęca nas, abyśmy zanosili do niego modlitwy. Powinniśmy wytrwale modlić się do Boga (Ew. Łukasza 18.1), z dziękczynieniem (Filipian 4.6), z wiarą (Jakuba 1.5), zgodnie z wolą Boga (Ew. Mateusza 6.10), dla chwały Boga (Ew. Jana 14.13-14) i z właściwą postawą serca (Jakuba 5.16).

3) Pan Bóg Wszechmocny słyszy modlitwy swoich dzieci. Nakazuje nam, abyśmy się modlili i obiecuje że będzie nas wysłuchiwał, gdy będziemy to czynić. „W niedoli mojej wzywałem Pana i wołałem o pomoc do Boga mego, z przybytku swego usłyszał mój głos, a wołanie moje doszło do uszu jego” (Psalm 18.7).

4) Pan Bóg Wszechmogący odpowiada na modlitwy. „Wzywam cię, bo wysłuchujesz mnie, o Boże” (Psalm 17.6). „Wołają, a Pan wysłuchuje ich. I ocala ich ze wszystkich udręk” (Psalm 34.18).

Inna popularna koncepcja jest taka, że nasza wiara wpływa na to czy Bóg odpowie na nasze modlitwy. Jednak czasem Pan odpowiada na nasze modlitwy, mimo iż brakuje nam wiary. W Dziejach Apostolskich w 12 rozdziale, kościół modlił się aby Bóg uwolnił Piotra z więzienia (werset 5) i Bóg odpowiedział na ich modlitwę (wersety 7-11). Gdy Piotr przybył do domu, w którym wierzący się modlili i zapukał, to nikt z obecnych nie uwierzył że był to faktycznie Piotr. Mimo, iż modlili się o uwolnienie Piotra z więzienia, to jednak nie spodziewali się że ich modlitwa zostanie wysłuchana.

Moc modlitwy nie wypływa z nas; ani też ze słów jakie wypowiemy, sposobu w jaki to zrobimy czy nawet częstotliwości z jaką będziemy się modlić. Moc modlitwy nie wypływa z tego czy ułożymy nasze ciało w jakimś konkretnym kierunku czy skierujemy swój wzrok w jakimś kierunku. Moc modlitwy nie pochodzi z wykorzystywania jakichś przedmiotów, obrazów, świec czy paciorka. Moc modlitwy przychodzi od Jedynego Wszechobecnego, który słyszy nasze modlitwy i odpowiada nam. Modlitwa łączy nas z Wszechmocnym Bogiem, dlatego powinniśmy spodziewać się niewiarygodnych efektów, bez względu na to czy postanowi On wysłuchać naszej prośby czy ją odrzucić. Bez względu na to, jaka będzie jego odpowiedź, Bóg do którego zanosimy nasze modlitwy, jest źródłem mocy modlitwy, On może i odpowie nam, zgodnie z wolą i czasem jaki zaplanował.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czym jest „moc modlitwy”?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries