settings icon
share icon
Pytanie

Czym jest miłość Chrystusa?

Odpowiedź


Wyrażenie „miłość Chrystusa” jest czymś innym aniżeli „miłość do Chrystusa”, gdyż odnosi się do miłości, jaką ma On względem ludzkości. Jego miłość można by w skrócie określić jako gotowość aby czynić wszystko dla naszego dobra, szczególnie w zaspokajaniu naszej największej potrzeby, mimo iż to wymagało od niego pełnego oddania i mimo, iż kompletnie na to sobie nie zasłużyliśmy.

Chociaż Jezus Chrystus, będąc w swojej naturze Bogiem, istniał przed początkiem czasu z Bogiem Ojcem (Ew. Jana 1.1) i Duchem Świętym, gotów był opuścić tron (Ew. Janan1.1-14) i stać się człowiekiem, aby zapłacić cenę za nasz grzech, abyśmy nie musieli za niego płacić wiecznością w ogniu piekielnym (Księga Objawienia 20.11-15). A ponieważ grzech ludzki został wykupiony przez bezgrzesznego (sprawiedliwego) Zbawiciela Jezusa Chrystusa, Bóg który jest sprawiedliwy i święty, może nam wybaczyć nasze grzechy, gdy przyjmiemy ofiarę Jezusa Chrystusa jako nasze odkupienie (Rzymian 3.21-26). Zatem, miłość Chrystusa została ukazana w tym, że opuścił On swój dom w niebie, gdzie był uwielbiony i wywyższony jak na to zasługuje, i przyszedł na świat jako człowiek, gdzie był wyszydzany, zdradzony, pobity i ukrzyżowany, płacąc na krzyżu cenę za nasz grzech, a potem zmartwychwstając trzeciego dnia. On zatroszczył się o naszą potrzebę Zbawiciela (Wykupiciela) za nasz grzech, i odkupienie to było ważniejsze aniżeli zachowanie życia (Filipian 2.3-8).

Niektórzy ludzie mogą poświęcić swoje życie za tych, których uznają wartych- przyjaciela, bliskiego, czy innego „dobrego” człowieka- lecz miłość Chrystusa przewyższa to. Miłość Chrystusa rozciąga się na tych, którzy w ogóle nie byli tego warci. On przyjął na siebie karę za tych, którzy go torturowali, nienawidzili, sprzeciwiali mu się, i nie troszcząc się zupełnie o siebie, obdarzył miłością tych, którzy nie zasługiwali na nią (Rzymian 5.6-8). On dał wszystko za tych, którzy najmniej na to zasługiwali. Jego ofiara jest kwintesencją jego miłości, miłości zwanej agape. To jest miłość Boża, a nie miłość człowieka (Ew. Mateusza 5.43-48).

Miłość, jaką okazał względem nas na krzyżu jest jedynie początkiem. Gdy złożymy w nim nasze zaufanie jako naszym Zbawicielu, On sprawia że stajemy się Bożymi dziećmi, współdziedzicami z nim. On zamieszkuje w nas dzięki obecności Ducha Świętego, który nas nigdy nie opuści i nie porzuci (Hebrajczyków 13.5-6). Tym samym prowadzi nas w naszym życiu. I nie ważne przez co będziemy przechodzić, On jest, a jego miłość jest zawsze dostępna (Rzymian 8.35). Lecz tak jak sprawiedliwie rządzi w niebie jako Król, tak my również powinniśmy oddać mu pierwsze miejsce na jakie zasługuje w naszym życiu, nie tylko jako towarzysz naszego życia, lecz jako Pan naszego życia. Tylko wtedy będziemy mogli doświadczyć życia i miłości w pełni, którymi pragnie nas obdarzyć (Ew. Jana 10.10b).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czym jest miłość Chrystusa?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries