settings icon
share icon
Pytanie

Jak chrześcijanie powinni reagować, gdy ktoś twierdzi, że jest Jezusem reinkarnowanym?

Odpowiedź


Od czasu do czasu ktoś twierdzi, że jest reinkarnacją Jezusa. Niektóre z tych osób ma nawet wygląd przypominający popularne artystyczne przedstawienie Jezusa. Przez pewien czas ci pretendenci "reinkarnowanego Jezusa" zyskują zwolenników. Z różnych powodów, każdy z nich ostatecznie okazuje się oszustem i szarlatanem, jakim w rzeczywistości jest. Trudno jest utrzymać pozory prowadzenia doskonałego życia. Jak powinni chrześcijanie i niechrześcijanie w tej kwestii reagować, gdy ktoś twierdzi, że jest reinkarnowanym Jezusem?

Pierwsza rzecz jaką należy zauważyć jest to, że reinkarnacja nie jest koncepcją biblijną. Biblia naucza, że każdy umiera i potem spotyka go sąd (Hebrajczyków 9.27). Koncepcja cyklu życia, że ludzie są uwięzieni w śmierci i reinkarnacji, wywodzi się z hinduizmu i buddyzmu. To nie jest i nigdy nie było biblijnym nauczaniem. Podczas powtórnego przyjścia Jezus Chrystus nie będzie Jezusem reinkarnowanym.

Powtórne przyjście Jezusa Chrystusa opisane jest bardzo szczegółowo w Ks. Objawienia 19.11-16. To nie jest reinkarnacja Jezusa. To sam Jezus powraca w pełni swojej chwały. Podczas powtórnego przyjścia Jezus nie jest "ponownie narodzony" na świecie; nie przychodzi jako niemowlę jak miało to miejsce za pierwszym razem. Raczej, Jezus powraca w tym samym, uwielbionym ciele, które zostało uniesione do nieba (Dz. Apostolskie 1.11). Biblia również naucza, że powrót Jezusa nadejdzie w czasie wielkiego światowego przewrotu. Jego powtórne przyjście będzie miało miejsce przy końcu Wielkiego Ucisku. Jezus powróci jako zwycięski wojownik, a nie Książę Pokoju.

Jezus ostrzegł nas, że będzie wielu fałszywych mesjaszów. To dotyczy każdego, kto twierdzi, że jest Jezusem reinkarnowanym- jest fałszywym mesjaszem. W Ew. Łukasza 17.23-24, Jezus stwierdza, "I będą mówić do was: Oto tam, oto tu. Nie chodźcie, ani się tam nie udawajcie. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca nieba aż po drugi, tak będzie i Syn Człowieczy w dniu swoim." Zobacz również Ew. Mateusza 24.23-25. Jezus mówi, że jego powtórne przyjście będzie niezaprzeczalne. Nie będzie żadnych wątpliwości. To będzie tak oczywiste jak potężny grzmot uderzający w ciemną noc.

Każdy, kto twierdzi, że jest Jezusem reinkarnowanym jest kłamcą, szarlatanem, fałszywym prorokiem i fałszywym mesjaszem. Nie zwracajcie na niego uwagi, nie dawajcie mu pieniędzy. Reinkarnacja jest całkowicie niebiblijną koncepcją. Powtórne przyjście Jezusa, opisane w Biblii, w żaden sposób nie przypomina reinkarnacji. Jezus raz się narodził; raz umarł; a teraz jest Zmartwychwstałym, który "żyje na wieki wieków" (Ks. Objawienia 1.18).EnglishPowrót na polską stronę główną

Jak chrześcijanie powinni reagować, gdy ktoś twierdzi, że jest Jezusem reinkarnowanym?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries