settings icon
share icon
Pytanie

Co to jest Duch Swiety Przesladowanie?

Odpowiedź


Biblia nie podaje żadnych dowodów na to, że Jezus mówił językami. Wielu postrzega dzisiaj "języki" jako pewien rodzaj niezrozumiałej, nadprzyrodzonej formy mowy. W sensie biblijnym, dar mówienia językami pojawia się gdy ktoś mówi językiem, którego nie zna, aby zbudować kogoś kto mówi tym językiem (1 Koryntian 14.6).

Jeśli Chrystus miał mówić językami, to logiczne byłoby gdyby uczynił to podczas Swojego chrztu, gdy "Duch nań zstąpił jako gołębica" (Ew. Marka 1.10). Wiemy, że w chwili chrztu Jezusa, Ojciec przemówił z nieba słowami, które wszyscy mogli zrozumieć (werset 11), ale nie mamy żadnego zapisu o Jezusie mówiącym językami przy tej czy innej okazji.

Wielu zwolenników dzisiejszego ruchu mówienia językami zakłada, że Jezus musiał mówić językami. Aby wzmocnić swoje stanowisko, przytaczają fragmenty takie jak Ew. Marka 7.34 (tłum. Biblia Poznańska), w którym Jezus "podniósłszy oczy w niebo westchnął" oraz Ew. Marka 8.12, gdy Jezus "westchnąwszy w duchu swoim." Jednak westchnienie nie jest tym samym co ponadnaturalny dar języków. Każdy może wzdychać, z różnych powodów, ale nie jest to dowód na moc Ducha Świętego.

Mamy relacje dotyczące Jezusa mówiącego po aramejsku, w najpopularniejszym języku używanym w Izraelu w tamtym czasie (zobacz Ew. Marka 5.41 oraz Dz. Apostolskie 26.14). Najprawdopodobniej, komunikował się także po hebrajsku i grecku, skoro oba te języki były także wtedy używane. Ale to czy Jezus w ogóle mówił z ponadnaturalną mocą w innym języku czy też nie, nie jest w Biblii powiedziane.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co to jest Duch Swiety Przesladowanie?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries