settings icon
share icon
Pytanie

Czy Jesus Calling to dobra książka? Czy są jakieś doktrynalne problemy z Jesus Calling?

Odpowiedź


Jesus Calling, napisana przez Sarah Young, stała się niezwykle popularną książką od czasu jej pierwszego wydania w 2004 roku. Czytelnicy są zachęcani do życia w Bożej obecności i słuchania Jego głosu. Dewocjonalia są oparte na przesłaniach, które autorka twierdzi, że otrzymała od Jezusa i są przekazywane czytelnikowi tak, jakby Bóg mówił.

GotQuestions.org ostrzega czytelników Jesus Calling. Pisma Young nie powinny być postrzegane jako nowe objawienie od Boga. Biblia jest kompletna i zawiera wszystko, czego potrzebujemy "do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości" (2 Tymoteusza 3:16). Chociaż Young przyznaje, że jej praca różni się od Słowa Bożego, niektórzy czytelnicy utożsamiają jej nabożeństwa ze słowami Jezusa skierowanymi do nich osobiście. Taki wniosek jest zrozumiały, ponieważ Young mówi czytelnikowi, że słowa te pochodzą od samego Boga. W umyśle czytelnika, jak słowa od Boga mogą być mniej autorytatywne niż Biblia? Jeśli słowa pochodzą od Boga, to dlaczego nie są natchnione?

We wcześniejszych wydaniach książki Young opisuje swoją inspirację sojej książki Jesus Calling. Odkryła małą książeczkę zatytułowaną God Calling, napisaną przez dwóch anonimowych "słuchaczy". Young mogła nie wiedzieć, że autorki God Calling używały okultystycznej praktyki automatycznego pisania, aby otrzymywać swoje wiadomości. Mimo to Young powiedziała: "Kobiety te praktykowały ciche czekanie w Bożej Obecności, z ołówkami i papierem w ręku, zapisując wiadomości, które otrzymały od [Boga]. Ten mały zeszyt stał się dla mnie skarbem. Niezwykle dobrze współgrała z moją tęsknotą za życiem w Obecności Jezusa". Odniesienia do kontrowersyjnej książki God Calling zostały usunięte z ostatnich wydań Jesus Calling.

Young może być szczera w swoim pragnieniu zachęcania wierzących, ale wkładanie słów w usta Jezusa jest zawsze niebezpieczne. Twierdzenie, że przemawia w imieniu Boga, jest tym samym, co przyjmowanie statusu prorokini. Bóg już przemówił. Zaplanował, że będziemy Go słuchać poprzez Jego Słowo, Biblię, która jest jedyną autorytatywną księgą. Young tęskniła za czymś więcej niż natchnione Słowo Boże i ta tęsknota jest błędną przesłanką książki Jesus Calling.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy Jesus Calling to dobra książka? Czy są jakieś doktrynalne problemy z Jesus Calling?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries