settings icon
share icon
Pytanie

Co Biblia mówi na temat jaskiniowca, człowieka prehistorycznego i Neandertalczyka?

Odpowiedź


Biblia nie używa terminu „jaskiniowiec” czy „Neandertalczyk”, a zgodnie z tym co mówi Biblia, nie istnieje coś takiego jak „człowiek prehistoryczny.” Termin „człowiek prehistoryczny” oznacza „pochodzący z ery przedhistorycznej (przed spisaną historią).” Zakłada zatem, że relacja biblijna jest jedynie wymysłem literackim, ponieważ 1 Księga Mojżeszowa opisuje wydarzenia, które działy się przed stworzeniem człowieka (dotyczy to pierwszych pięciu dni stworzenia- człowiek został stworzony szóstego dnia). Biblia w jasny sposób przedstawia, że Adam i Ewa byli doskonale stworzonymi istotami ludzkimi z chwilą ich stworzenia i nie wyewoluowały z niższej formy życia.

Biblia opisuje czas tragicznego kataklizmu ziemi- powodzi (1 Księga Mojżeszową 6-9), w czasie której cywilizacja została całkowicie zniszczona, z wyjątkiem ośmiu osób. Ludzkość została zmuszona do rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Niektórzy uczeni wierzą, że w tym właśnie okresie historycznym ludzie żyli w jaskiniach i wykorzystywali narzędzia z kamienia. Ludzie ci nie byli prymitywni; byli po prostu pozbawieni środków do życia. A z pewnością nie byli pół- małpami. Skamieniałości są prostym dowodem: jaskiniowcy byli ludźmi- ludźmi żyjącymi w jaskiniach.

Istnieją szczątki skamieniałych małp, które interpretowane są przez darwinowskich paleo- antropologów jako pewnego rodzaju formy przejściowe między małpami a ludźmi. Większość ludzi wydaje się przypominać sobie ten sposób interpretacji, gdy wyobraża sobie jaskiniowca. Przychodzi im na myśl obraz pół- człowieka, pół- małpy, pokrytej sierścią, siedzącej przy ognisku w jaskini, rysującej na ścianie niedawno odkrytymi narzędziami z kamienia. Jest to powszechne, błędne przekonanie. I skoro dotyczy to darwinowskich paleo- antropologów, powinniśmy pamiętać że te interpretacje odzwierciedlają dziwaczny światopogląd i nie wypływa on z badań nad dowodami. W rzeczywistości, nie tylko w środowisku akademickim, istnieje duża niezgodność w kwestii tej interpretacji, ale także sami Darwiniści nie zgadzają się całkowicie co do jej szczegółów.

Niestety powszechny pogląd promuje koncepcję, iż człowiek i małpa wyewoluowały z tego samego przodka, lecz nie jest to oczywiście jedyna prawdopodobna interpretacja dostępnych dowodów. W rzeczywistości, brakuje dowodów przemawiających na korzyść tej konkretnej interpretacji.

Gdy Bóg stworzył Adama i Ewę, byli oni w pełni rozwiniętymi istotami ludzkimi, zdolnymi do budowania relacji społecznych, komunikacji i rozwoju (1 Księga Mojżeszowa 2.19-25; 3.1-20; 4.1-12). Czasami jest to po prostu zabawne, gdy widzimy jak daleko posuwają się naukowcy popierający ewolucję usiłując udowodnić występowanie prehistorycznego jaskiniowca. Odnajdują zniekształconego zęba w jaskini i na podstawie tego znaleziska tworzą zniekształcony obraz człowieka żyjącego w jaskiniach, pochylonego niczym małpa. Nie istnieje żaden sposób na to, aby nauka udowodniła na podstawie szczątków skamieniałości że jaskiniowiec istniał. Naukowcy ewolucyjni mają po prostu swoją teorię, dla której naginają dowody, aby pasowały do całej teorii. Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi stworzonymi na tym świecie, w pełni ukształtowanymi, rozumnymi i poruszającymi się w pozycji pionowej istotami ludzkimi.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co Biblia mówi na temat jaskiniowca, człowieka prehistorycznego i Neandertalczyka?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries