settings icon
share icon
Pytanie

Jaką rolę odegra Izrael przy końcu wieków?

Odpowiedź


Za każdym razem gdy występuje konflikt dotyczący Izraela lub spraw z nim związanych, to wiele osób postrzega to jako znak rychłego zbliżania się czasów ostatecznych. Problem polega na tym, że możemy tak bardzo się w to zaangażować, że nie będziemy w stanie rozpoznać kiedy mają miejsce prawdziwe, znaczące wydarzenia. Konflikt w Izraelu niekoniecznie jest zapowiedzią końca wieków.

Konflikt w Izraelu miał zawsze miejsce gdy Izrael istniał jako państwo. Czy dotyczył on relacji Izraela z Egipcjanami, Amalekitami, Midianitami, Moabitami, Amonitami, Filistyńczykami, Asyryjczykami, Babilończykami, Persami czy Rzymianami, naród izraelski zawsze doświadczał prześladowań ze strony swoich sąsiadów. Z jakiego powodu? Biblia mówi, że działo się tak ponieważ Bóg miał swój szczególny plan dla Izraela, a szatan chciał obalić ten plan. Wpływy szatana wzbudziły nienawiść do Izraela- a szczególnie względem Boga Izraela- z powodu którego kraje sąsiadujące z Izraelem chciały go zniszczyć. Bez względu na to, czy dotyczyło to króla Asyrii- Senacheryta, przywódcy Persji- Hamana, Hitlera- przywódcy nazistowskich Niemiec; czy Ahmadinejada- prezydenta Iranu, próby całkowitego zniszczenia Izraela zawsze upadały. Prześladowcy Izraela pojawiali się i znikali, ale prześladowania trwać będą aż do powtórnego przyjścia Chrystusa. Zatem konflikt w Izraelu nie jest wiarygodnym miernikiem zbliżania się końca wieków.

Biblia jednak mówi o tym, że w czasach ostatecznych w Izraelu będzie bardzo poważny konflikt. Z tego powodu czas ten nazwany jest Wielkim Uciskiem oraz czasem „utrapienia dla Jakuba” (Księga Jeremiasza 30.7). Poniżej zamieściliśmy to, co Biblia mówi na temat Izraela w czasach ostatecznych.

Żydzi będą masowo powracać do Izraela (5 Księga Mojżeszowa 30.3; Księga Izajasza 43.6; Księga Ezechiela 34.11-13; 36.24; 37.1-4).

Antychryst zawrze siedmioletnie przymierze „pokoju” z Izraelem (Księga Izajasza 28.18; Księga Daniela 9.27).

Świątynia w Jerozolimie zostanie odbudowana (Księga Daniela 9.27; Ew. Mateusza 24.15; 2 Tesaloniczan 2.3-4; Księga Objawienia 11.1).

Antychryst zerwie przymierze z Izraelem i zakończy się światowe prześladowanie Izraela (Księga Daniela 9.27; 12.1, 11; Księga Zachariasza 11.16; Ew. Mateusza 24.15, 21; Księga Objawienia 12.13). Izrael zostanie zdobyty (Księga Ezechiela rozdziały 38-39).

Izrael rozpozna Jezusa jako Mesjasza (Księga Zachariasza 12.10). Izrael zostanie odnowiony i zebrany w jeden naród (Księga Jeremiasza 33.8; Księga Ezechiela 11.17; Rzymian 11.26).

Jest dużo niepokoju w dzisiejszym Izraelu. Izrael jest prześladowany, otoczony zewsząd wrogami- Syrią, Libanem, Jordanią, Arabią Saudyjską, Iranem, Hamasem, Islamskim Dzihadem, Hezbollahem itd. Ale ta nienawiść i prześladowania wymierzone względem Izraela są tylko małą namiastką tego, co wydarzy się w czasach ostatecznych (Ew. Mateusza 2.15-21). Ostatnie prześladowania rozpoczęły się ponownie, gdy Izrael został uznany jako odrębne państwo w 1948 r. Wielu biblistów zajmujących się tematyką proroctw biblijnych wierzyło, że sześciodniowa wojna arabsko- izraelska w 1967 r. była początkiem końca. Czy to co dzieje się obecnie w Izraelu może wskazywać na przybliżenie się czasów ostatecznych? Tak. Czy musi to koniecznie wskazywać, że czas ten jest bliski? Nie. Sam Jezus powiedział: „Baczcie, żeby was kto nie zwiódł… Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec” (Ew. Mateusza 24.4-6).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Jaką rolę odegra Izrael przy końcu wieków?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries