settings icon
share icon
Pytanie

Kiedy, dlaczego i w jaki sposób Pan Bóg dyscyplinuje nas gdy zgrzeszymy?

Odpowiedź


Dyscyplinowanie Boże jest często pomijanym aspektem życia ludzi wierzących. Często narzekamy na temat okoliczności nie uświadamiając sobie, że są one konsekwencjami naszych grzechów i że są one częścią Bożej miłującej i łaskawej dyscypliny. Ta egoistyczna ignorancja może prowadzić do trwania osoby wierzącej w grzechu i prowadzić do jeszcze większego dyscyplinowania.

Dyscyplina nie powinna być mylona z bezlitosną karą. Dyscyplina Pana jest odpowiedzią związaną z jego miłością i pragnieniem, aby każdy z nas prowadził święte życie. „Synu mój, nie pogardzaj pouczeniem Pana i nie oburzaj się na jego ostrzeżenie. Kogo bowiem Pan miłuje, tego smaga, jak ojciec swojego ukochanego syna” (Księga Przypowieści Salomona 3.11-12; zobacz także Hebrajczyków 12.5-11). Bóg użyje prób i różnych kłopotliwych sytuacji po to, aby przywieźć człowieka do pokuty. Efektem dyscyplinowania jest mocniejsza wiara i odnowiona relacja z Bogiem (Jakuba 1.2-4), nie pomijając oczywiście zniszczenia konkretnego grzechu, który zniewala człowieka.

Dyscyplina Pana wychodzi nam na dobre, abyśmy mogli swoim życiem oddawać mu chwałę. Chce, aby nasze życie było święte i odzwierciedlało nową naturę, którą obdarzył nas Bóg. „Jako dzieci posłuszne nie kierujcie się pożądliwościami, jakie poprzednio wami władały w czasie nieświadomości waszej. Lecz za przykładem świętego, który was powołał, sami też bądźcie świętymi we wszelkim postępowaniu waszym. Ponieważ napisano: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty” (1 Piotra 1.15-16).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Kiedy, dlaczego i w jaki sposób Pan Bóg dyscyplinuje nas gdy zgrzeszymy?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries