settings icon
share icon
Pytanie

Co to jest Duch Swiety Przesladowanie?

Odpowiedź


Pytanie o Ducha Świętego nieobecnego podczas ucisku wynika z niezrozumienia fragmentu z 2 Tesaloniczan 2.7 (tłum. Biblia Tysiąclecia), w którym czytamy, "Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca." Teraz, przed uciskiem, jedną ze służb Ducha Świętego jest powstrzymywanie zła. Z wersetu 8 oraz 9 uczymy się, że moc powstrzymywania przez Ducha Świętego utrudnia postęp "bezbożności" (antychrystowi), więc antychryst nie objawia się zanim Bóg tego nie zechce. Fragment mówi, że Duch Święty nie będzie już powstrzymywał wzrostu zła, ale nie oznacza to, że nie będzie pełnił tego rodzaju służby.

W Dz. Apostolskich 1.4-5 Jezus obiecuje, że Jego uczniowie wkrótce zostaną "ochrzczeni Duchem Świętym." W 2 rozdziale Dz. Apostolskich, obietnica Jezusa jest spełniona. W wersetach 38 i 39 napisane jest "Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego. Obietnica ta bowiem odnosi się do was i do dzieci waszych oraz do wszystkich, którzy są z dala, ilu ich Pan, Bóg nasz, powoła."

Obecność Ducha Świętego jest zatem zapewniona dla każdego nowonarodzonego wierzącego i nigdzie w Piśmie Świętym ta obietnica nie jest unieważniona. Odrodzenie duchowe jest dziełem Ducha Świętego; bez niego nikt nie jest zbawiony. Gdyby Duch Święty nie był obecny podczas ucisku, nikt nie byłby zbawiony. Ale fakt jest taki, że wielki tłum, którego nikt nie jest w stanie policzyć zostanie zbawiony podczas ucisku (Ks. Objawienia 7.9-14). Zatem, ci, którzy przychodzą do Jezusa w czasie trwania ucisku również otrzymają Ducha Świętego, który w nich zamieszka. Oddaj Bogu chwałę za to zabezpieczenie, ponieważ święci doświadczający ucisku będą potrzebowali prowadzenia i wskazówek Ducha Świętego w tym trudnym czasie.

Innym dobrym powodem dla jakiego Duch Święty będzie obecny podczas ucisku jest fakt, że jest On wszechobecny. Skoro jest obecny w każdym miejscu w każdym czasie, musi być obecny na świecie w czasie ucisku.

W pewnym momencie- tylko Bóg wie kiedy- wpływ powstrzymywania (bezbożności) przez Ducha Świętego zostanie usunięty, antychryst zostanie objawiony nieświadomemu i niczego nie podejrzewającemu światu, a czas ucisku się rozpocznie.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co to jest Duch Swiety Przesladowanie?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries