settings icon
share icon
Pytanie

Czy będzie jeszcze druga szansa na zbawienie (ratunek) po pochwyceniu?

Odpowiedź


Niektórzy interpretatorzy biblijni wierzą, że nie będzie żadnej szansy na zbawienie po pochwyceniu. Jednak w Biblii nie ma takiego stwierdzenia, ani nawet czegoś co mogłoby wskazywać na coś takiego. Wiele ludzi uwierzy w Chrystusa w czasie Ucisku. 144 000 świadków żydowskich (Księga Objawienia 7.4) dotyczy wierzących Żydów. Jeśli nikt nie mógłby zawierzyć Chrystusowi podczas Ucisku, to z jakiego powodu ludzie umierali za wiarę (Księga 20.4)? Żaden fragment Pisma Świętego nie wskazuje na to, że ludzie nie mogą być uratowani po pochwyceniu. Wiele fragmentów wskazuje na coś zupełnie innego.

Inny pogląd dotyczy tego, że ci, którzy usłyszeli ewangelię i odrzucili ją przed pochwyceniem nie mogą być zbawieni. Ci, którzy zostaną zbawieni w czasie Ucisku są tymi, którzy nigdy nie słyszeli ewangelii przed pochwyceniem. Fragment, który to potwierdza pochodzi z 2 Tesaloniczan 2.9-11 i mówi o tym, że Antychryst będzie dokonywał rzekomych cudów, zwodząc „tych, którzy mają zginąć”, dlatego ześle Bóg na nich „ostry obłęd”, aby znaleźli upodobanie w nieprawości. Powód dla jakiego to zrobi wynika z tego, że „nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić” (werset 10). Ci, którzy mają zatwardziałe serce na ewangelię przed pochwyceniem najprawdopodobniej pozostaną tacy. A Antychryst zwiedzie wielu (Ew. Mateusza 24.5). Ale fragment mówiący o tych, którzy „nie przyjęli miłości prawdy”, niekoniecznie odnosi się do ludzi, którzy słyszeli ewangelię przed pochwyceniem. To może być ktokolwiek, kto w pełni odrzuca Boże zbawienie w jakimkolwiek czasie. Zatem nie ma żadnego biblijnego dowodu, który mógłby potwierdzać ten pogląd.

Księga Objawienia 6.9-11 mówi o męczennikach Ucisku „zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli.” Ci męczennicy we właściwy sposób opowiedzą o tym, co widzieli podczas Ucisku i uwierzą w ewangelię, przywołując innych do upamiętania i wiary. Antychryst oraz jego aniołowie nie zniosą ich ewangelizacji, z powodu której ich zabiją. Męczennicy, którzy stracą życie z powodu ewangelii, będą żyli przed pochwyceniem. Zatem z pewnością musi istnieć możliwość zawierzenia życia Chrystusowi po pochwyceniu.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy będzie jeszcze druga szansa na zbawienie (ratunek) po pochwyceniu?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries