settings icon
share icon
Pytanie

Czy Bóg troszczy się o małe rzeczy, które przydarzają się w naszym życiu?

Odpowiedź


Oczywiście, że Bóg troszczy się o wszystkie małe rzeczy w naszym życiu, ponieważ wszystko jest "małe" w porównaniu z Bogiem! Ew. Łukasza 12.7 mówi, "Nawet wszystkie włosy na głowie waszej są policzone. Nie bójcie się! Więcej znaczycie niż wiele wróbli" Bóg poświęca czas na to, aby nadążyć za tym, ile mamy włosów — to jest dopiero Bóg szczegółów!

Przez całe Pismo Święte widzimy, że Boga interesuje coś więcej niż tylko najważniejsze wydarzenia w naszym życiu, w życiu Jego dzieci. On troszczy się o każdy aspekt tego kim jesteśmy, ponieważ jesteśmy stworzeni na Jego obraz (zobacz 1 Ks. Mojżeszową 1.27). On troszczy się o całe swoje stworzenie, włączając w to rośliny, zwierzęta i środowisko. Ew. Mateusza 6.26 mówi, "Przypatrzcie się ptakom w górze: nie sieją, nie zbierają plonów nie gromadzą [ziarna] w spichlerzach, a jednak wasz Ojciec Niebieski żywi je. Czyż nie jesteście warci więcej niż one?" Jeśli Bóg zaspokaja nawet potrzeby ptaków, które nie są uczynione na Jego obraz, a które nie mają woli, aby Go wybrać lub odrzucić, o ile bardziej będzie przejęty naszymi, nawet najmniejszymi potrzebami? Ze względu na Bożą troskę, możemy Mu ufać, bo: "wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie" (Ew. Mateusza 6.8).

Przez całą ziemską służbę Jezusa widzimy, że interesował się szczegółami ludzkiego życia. Jezus zawsze był o wiele bardziej zainteresowany jakością niż ilością. Jezus został posłany, aby uratować zgubionych i aby być mostem pomiędzy człowiekiem a Bogiem, mimo to On wciąż poświęcał czas, aby zaspokajać natychmiastowe potrzeby ludzi których spotykał. W Ew. Mateusza 14.18- 21 widzimy wyraźny obraz współczucia Jezusa dla głodnego tłumu. Jeden posiłek w życiu tak wielu jest jedynie drobnym szczegółem, a mimo to mamy niesamowitą relację Jego gotowości w zapewnieniu/ zaopatrzeniu posiłku zesłanego z nieba dla ponad 5000 mężczyzn, kobiet i dzieci.

Dzieci są „drobnymi sprawami” i może się wydawać, że przeszkadzają w realizacji "ważniejszych" rzeczy. Gdy pewnego razu ludzie przyprowadzili swoje dzieci do Jezusa, uczniowie napomnieli ich, aby nie zawracali Jezusowi głowy. "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie. Nie powstrzymujcie ich. Do takich bowiem należy królestwo Boże" (Ew. Marka 10.14; tłum. Biblia Warszawsko- Praska). Jezus nie jest zbyt "wielki" lub zbyt zajęty, aby błogosławić dzieci.

Bóg rzeczywiście troszczy się o "drobne sprawy" w naszym życiu, ponieważ troszczy się o nas. W porównaniu z Nim i Jego chwałą, nasze całe życie składa się z "drobnych spraw." Psalm 139.17-18 mówi, "Jak niezgłębione są dla mnie myśli twe, Boże, Jak wielka jest ich liczba! Gdybym je chciał zliczyć, Byłoby ich więcej niż piasku; Gdybym skończył, Jeszcze byłbym z tobą."

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy Bóg troszczy się o małe rzeczy, które przydarzają się w naszym życiu?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries