settings icon
share icon
Pytanie

Co Biblia mówi na temat pozostawaniu chrześcijanina ‘singlem’?

Odpowiedź


Pytanie o pozostanie chrześcijanina ‘singlem’ i tego co Biblia mówi na temat wierzących, którzy nigdy nie związali się związkiem małżeńskim, jest często źle rozumiane. Paweł mówi nam w 1 Koryntian 7.7-8: „A wolałbym, aby wszyscy ludzie byli tacy, jak ja, lecz każdy ma własny dar łaski od Boga, jeden taki, a drugi inny.” Zauważ, że wspomina tutaj dar pozostawania w pojedynkę, i drugi- wiązania się w związek małżeński. Mimo, iż większość ludzi się pobiera, to nie jest to jednak zawsze Bożą wolą dla życia każdego człowieka. Paweł na przykład, nie miał tych wszystkich zmartwień i stresów związanych z małżeństwem i rodziną. Poświęcił się w pełni pracy misyjnej, głosząc Słowo Boże. Nie byłby tak skuteczny w swojej pracy, gdyby założył rodzinę.

Z drugiej strony, niektórzy ludzie działają lepiej w zespole, służąc wspólnie jako małżeństwo Bogu i rodzinie. Obie grupy ludzi są równie wartościowe. Pozostanie ‘singlem’ nie jest grzechem, nawet przez całe życie. Najważniejszym celem życia nie jest znalezienie partnera i posiadanie dzieci, lecz służenie Bogu. Powinniśmy zagłębić ten temat studiując Słowo Boże, czytając Biblię i modląc się o to. Jeśli poprosimy Boga, aby objawił to co ma dla nas, to z pewnością to uczyni (Ew. Mateusza 7.7), a gdy poprosimy by wykorzystał nas do realizacji swoich dobrych czynów, to również i tego dokona. „A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe” (Rzymian 12.2).

Pozostawanie w życiu w pojedynkę nie powinno być widziane jako jakiś „wybryk” czy potwierdzenie, że „coś złego” jest w kobiecie czy mężczyźnie. Mimo, iż większość ludzi wiąże się w związki małżeńskie, a Biblia zdaje się wskazywać że dla większości jest to Bożą wolą, to jednak chrześcijanin ‘singiel’ nie jest chrześcijaninem „drugiej kategorii.” Jak wskazuje 1 Koryntian rozdział 7, pozostanie ‘singlem’ jest szczególnym powołaniem. I jak ze wszystkimi rzeczami w życiu, powinniśmy prosić Boga o mądrość (Jakuba 1.5) także w kwestii małżeństwa. Wypełnianie Bożego planu, czy dotyczy to zawarcia związku małżeńskiego czy pozostanie w stanie wolnym, wpłynie na jakość i radość, do jakiej Bóg nas powołał.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co Biblia mówi na temat pozostawaniu chrześcijanina ‘singlem’?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries