settings icon
share icon
Pytanie

Czy chrześcijanie- mężczyźni lub kobiety- powinni nosić kolczyki?

Odpowiedź


W Biblii byli mężczyźni i kobiety, którzy nosili kolczyki (2 Ks. Mojżeszowa 32.2-3; 4 Ks. Mojżeszowa 31.50; Ks. Sędziów 8.24; Pieśń nad Pieśniami 1.10-11). Biblia nigdzie nie potępia kolczyka czy kolczyków u kobiet czy mężczyzn. Niektórzy ludzie zastanawiają się, dlaczego kolczyki w uszach są dla większości akceptowalne, ale kolczykowanie innych części ciała jest w najlepszym razie uważane za wątpliwe. To jest ciekawa kwestia. Cała sprawa piercingu nie dotyczy tego "Czy Biblia tego zabrania?", ale raczej "Czy jest to coś co powinnam/ powinienem zrobić?"

Chociaż nie ma określonej wskazówki w Biblii na temat kolczyków, Paweł miał do powiedzenia ogólne rzeczy na temat biżuterii, gdy doradzał Tymoteuszowi, jak należy oddawać cześć w kościele lokalnym: "Podobnie kobiety powinny mieć ubiór przyzwoity, występować skromnie i powściągliwie, a nie stroić się w kunsztowne sploty włosów ani w złoto czy w perły, czy kosztowne szaty, lecz jak przystoi kobietom, które są prawdziwie pobożne, zdobić się dobrymi uczynkami" (1 Tymoteusza 2.9-10). Zasada tutaj ma zastosowanie zarówno w kościele jak i poza nim: przyzwoitość, skromność, powściągliwość i dobre uczynki są znakami rozpoznawczymi prawdziwego chrześcijanina zarówno mężczyzn jak i kobiet.

Czy wybierzemy noszenie kolczyków czy inny rodzaj biżuterii jest to kwestia osobistego przekonania. W każdym przypadku, wyraźnie widać naszą odpowiedzialność jako chrześcijan, aby przynosić chwałę i cześć Bogu, którego mówimy, że kochamy, nie czyniąc nic z próżnej zarozumiałości (Filipian 2.3) i pamiętając, że "człowiek patrzy na to, co jest przed oczyma, ale Pan patrzy na serce" (1 Ks. Samuela 16.7).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy chrześcijanie- mężczyźni lub kobiety- powinni nosić kolczyki?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries