settings icon
share icon
Pytanie

Dlaczego chrześcijanie są homofobami?

Odpowiedź


Homofobia jest strachem przed homoseksualizmem, ale jej znaczenie zostało poszerzone i obejmuje również kwestię nienawiści względem homoseksualistów. W związku z tym, bycie homofobem objawia się zewnętrzną demonstracją wrogości czy zachowaniem przejawiającym to uczucie. To z kolei doprowadza czasem do działań związanych z okazywaniem przemocy. Prawda jest taka, że nie ogranicza się do którejkolwiek grupy społecznej. Postawę takiej wrogości można odnaleźć u ludzi z różnymi doświadczeniami życiowymi. Te grupy, które pałają zażartą nienawiścią względem homoseksualistów używają zazwyczaj bardzo ostrych słów, aby ich prześladować czy zastraszyć.

Zazwyczaj chrześcijanie nazywani są homofobami, tylko dlatego, że potępiają zachowanie homoseksualistów i naztwając to grzechem. W rzeczywistości jednak terminy homofobia/ bycie homofobem są słowami używanymi przez środowiska aktywistów homoseksualnych i osoby, które wspierają ich starania, aby odeprzeć szczerą krytykę niemoralnego zachowania i niezdrowych praktyk. Bez wątpienia, są ludzie i organizacje, które rozwinęły irracjonalną nienawiść względem homoseksualistów i którzy są gotowi wykorzystać przemoc, aby zwiększyć cierpienie homoseksualistów. Problem jednak polega na tym, że aktywiści działający w obronie praw homoseksualistów oskarżają każdego, kto sprzeciwia się homoseksualności uznając to za przyczółek rozwoju podobnej nienawiści. Z tego powodu chrześcijanie, którzy słusznie dostrzegają, że homoseksualizm jest nienaturalnym grzechem są przyrównani do szaleńców stosujących przemoc, a którzy nienawidzą dla samego faktu nienawidzenia.

Podczas gdy Biblia w wyraźny sposób przeciwstawia się homoseksualności, to jednak nigdy nie instruuje aby nienawidzić homoseksualistów. Jako chrześcijanie mamy mówić na temat wypaczenia związanego z zachowaniem homoseksualnym. Biblia jest stanowcza w swoim potępieniu dla tego rodzaju czynności, mówiąc również o Bożym gniewie, skierowanym względem tych, którzy dopuszczają się takiego zachowania. Jako chrześcijanie, jesteśmy powołani aby w przejrzysty sposób, okazując miłość, nazywać grzech te rzeczy/ zachowanie, które nim są. Używanie terminu homofobia w odniesieniu do każdego, kto sprzeciwia się homoseksualności jest mylne, nie jest to bowiem ani wartościowy argument ni też słuszne stwierdzenie. Chrześcijanin powinien mieć tylko jeden rodzaj strachu w odniesieniu do homoseksualistów, strach związany z tym, że będą cierpieli na wieki, ponieważ postanowili odrzucić jedyny sposób zbawienia- pana Jezusa Chrystusa, który oferuje jedyną nadzieję ucieczki od zdegenerowanego i destrukcyjnego stylu życia.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Dlaczego chrześcijanie są homofobami?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries