settings icon
share icon
Pytanie

Czy Bóg przebacza ciężkie grzechy? Czy Bóg przebaczy mordercy?

Odpowiedź


Wielu ludzi popełnia błąd wierząc, że Bóg przebacza „lekkie” grzechy, takie jak kłamstwo, złość i nieczyste myśli, ale nie przebacza „ciężkich” grzechów, takich jak morderstwo czy cudzołóstwo. To nie jest prawdą. Nie ma zbyt wielkiego grzechu, którego Bóg by nie mógł wybaczyć. Jezus umarł na krzyżu, aby zapłacić karę za wszystkie grzechy całej ludzkości (1 Jana 2.2). Gdy człowiek zaufa Jezusowi Chrystusowi w kwestii swojego zbawienia, to tym samym wszystkie jego grzechy zostały mu przebaczone. Dotyczy to zarówno przeszłości, teraźniejszości jak i przyszłości, dużych czy małych spraw. Jezus umarł, aby zapłacić karę za wszystkie nasze grzechy, i gdy są nam przebaczone, są one w pełni przebaczone (Kolosan 1.14; Dzieje Apostolskie 10.43).

Jesteśmy winni popełnienia grzechu (Rzymian 3.23) i zasługujemy na wieczną karę (Rzymian 6.23). Jezus umarł za nas, aby zapłacić naszą karę (Rzymian 5.8). Każdy kto wierzy w Jezusa Chrystusa jako swojego Zbawiciela doświadcza odpuszczenia grzechów, bez względu na to jakie by one nie były (Ew. Jana 3.16). Morderca czy cudzołożnik prawdopodobnie będzie musiał ponieść konsekwencje swoich czynów (np. prawne czy rodzinne), bardziej niż ktoś kto jest „jedynie” kłamcą. Ale grzechy mordercy czy cudzołożnika zostają całkowicie i raz na zawsze przebaczone w chwili, gdy człowiek ten zawierzy Jezusowi Chrystusowi.

To nie ciężkość grzechu ma tutaj decydujące znaczenie, ale wielkość odkupieńczej ofiary Chrystusa. Jeśli przelanie krwi bezgrzesznego Baranka Bożego jest wystarczające, aby zakryć wszystkie grzechy wszystkich ludzi, którzy w niego uwierzyli, to nie ma żadnego limitu w kwestii powagi czy rodzaju popełnionego grzechu, który został zakryty. Gdy powiedział „Wykonało się”- to dokonało się pełne oczyszczenie, całkowite przebaczenie, pokój i uwolnienie od wszelkiego grzechu. Zbawienie zostało zapewnione i dokonane; nic nie powinno i nie może być do niego dodane. Dzieło zbawcze Chrystusa zostało całkowicie osiągnięte bez udziału człowieka i nie może być unieważnione.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy Bóg przebacza ciężkie grzechy? Czy Bóg przebaczy mordercy?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries