settings icon
share icon
Pytanie

Co robił Bóg zanim stworzył wszechświat?

Odpowiedź


Nasze skończony umysły mają trudność w zrozumieniu, że zanim powstał wszechświat, Bóg sam istniał. Wiemy z Ew. Jana 1.1, że Jezus również istniał: "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo." Chrystus przed wcieleniem był ściśle zjednoczony z Ojcem, aby mieć udział w Jego chwale i być odpowiednio nazwany Bogiem. On sam to wyjaśnił w Ew. Jana 17.5: "a teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał."

Wiemy również, że Duch Święty był obecny zanim my zostaliśmy stworzeni. 1 Ks. Mojżeszowa 1.2 opisuje Ducha Świętego, "Duch Boży unosił się" nad ciemną i bezkształtną ziemią. Zatem, zanim jeszcze powstał czas, Bóg istniał w trzech Osobach: Ojcu, Synu i Duchu Świętym. Trójca Święta istniała w doskonałej harmonii i nieskazitelności, mając wszystko to, czego potrzebowali w sobie wzajemnie. Dawid napisał w Psalmie 16.11, że "obfitość radości w obliczu twoim, Rozkosz po prawicy twojej na wieki" są dostępne w obecności Bożej. To oznacza, że bycie w obecności Bożej niesie ze sobą przemożne uczucie radości, spełnienia i przyjemności. Przed stworzeniem, Bóg czuł całkowitą radość i spełnienie, gdy miał doskonałą relację i komunikował się z samym sobą. Bóg ma i zawsze będzie doświadczał całkowitej radości, ponieważ ma całkowitą i doskonałą wiedzę o sobie.

Zatem zanim powstał wszechświat, Bóg doświadczał absolutnej satysfakcji w samym sobie. Bóg przebywał radośnie sam w wieczności jako Trójca. Ich troje było w relacji ze sobą wzajemnie od wieczności. Kochali siebie wzajemnie. Wiemy, że w pewnym momencie dyskutowali o odkupieniu ludzkości (Efezjan 1.4-5; 2 Tymoteusza 1.9; Ew. Jana 17.24), ale wszystko inne pozostaje tajemnicą.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co robił Bóg zanim stworzył wszechświat?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries