settings icon
share icon
Pytanie

Co mówi Biblia na temat seksu oralnego?

Odpowiedź


Seks oralny, znany również jako "cunnilingus", gdy wykonywany na kobietach i "fellatio", gdy wykonywany na mężczyznach, nie jest wspomniany w Biblii. Istnieją dwa podstawowe pytania, które są zadawane w odniesieniu do seksu oralnego: 1) czy seks oralny jest grzechem przed małżeństwem? oraz 2) czy seks oralny jest grzechem w małżeństwie? Podczas gdy Biblia nie adresuje dokładnie żadnego z tych pytań, istnieją zasadniczo biblijne zasady mające zastosowanie.

Czy seks oralny jest grzechem jeśli uprawiany jest przed lub poza małżeństwem?
To pytanie staje się coraz powszechniejsze, gdy młodym ludziom mówi się, że "seks oralny nie jest tak naprawdę seksem", i to, że seks oralny jest propagowany jako bezpieczniejsza alternatywa (brak ryzyka ciąży, mniejsze ryzyko przenoszenia chorób drogą płciową ) wobec stosunków seksualnych. Co mówi Biblia? Efezjan 5.3 stwierdza, "A rozpusta i wszelka nieczystość [...] niech nawet nie będą wymieniane wśród was, jak przystoi świętym." Biblijna definicja "nieczystości", to: wszelka forma kontaktu seksualnego poza małżeństwem (1 Koryntian 7.2). Zgodnie z Biblią, seks ma być zarezerwowany dla małżeństwa (Hebrajczyków 13.4). Kropka. Zatem, tak, seks oralny jest grzechem jeśli odbywa się przed lub poza małżeństwem.

Czy seks oralny jest grzechem jeśli uprawiany jest w małżeństwie?
Wielu, być może większość par chrześcijańskich zadawała sobie to pytanie. To, co wydaje się trudnym jest fakt, że Biblia nigdzie nie mówi o tym co jest dozwolone a co nie jest dozwolone w seksualności pomiędzy mężem i żoną, inaczej jest oczywiście, jeśli chodzi o jakiekolwiek działania związane z inną osobą (swinging, trójkąty itp.) czy to co wiąże się z pożądaniem innej osoby (pornografia). Poza tymi dwoma ograniczeniami, wydaje się obowiązywać zasada "wzajemnej zgody" (1 Koryntian 7.5). Chociaż ten tekst dotyczy w szczególności uzgodnienia częstotliwości seksu, „wzajemna zgoda” jest dobrym pojęciem do uniwersalnego zastosowania w temacie seksu w małżeństwie. Cokolwiek jest praktykowane, powinno być w pełni uzgodnione przez męża i żonę. Żaden z małżonków nie powinien być zmuszany czy popychany do robienia czegoś, z czym nie czuje się w pełni komfortowo. Jeśli seks oralny odbywa się w granicach małżeństwa i w duchu wzajemnej zgody, nie ma biblijnego powodu uznania tego za grzech.

Podsumowując, seks oralny przed małżeństwem jest zdecydowanie grzechem. To jest niemoralne. W żadnym wypadku nie jest to biblijnie akceptowalna alternatywa dla współżycia seksualnego dla par niebędących w związku małżeńskim. W ramach małżeństwa seks oralny jest wolny od grzechu, o ile istnieje obopólna zgoda.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co mówi Biblia na temat seksu oralnego?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries