settings icon
share icon
Pytanie

W jaki sposób Biblia może przynieść pocieszenie w trudnym czasie?

Odpowiedź


Biblia jest Słowem Bożym napisanym dla Jego ludu i jako taka zawiera wszystko, czego potrzebujemy, aby być "kompletnymi" (2 Tymoteusza 3.15-17). Częścią tego "wszystkiego", czego potrzebujemy, jest pocieszenie. Biblia ma wiele do powiedzenia na temat pocieszenia i zawiera wiele fragmentów, które pocieszają nas w trudnych chwilach życia. Tak, Biblia nas pociesza!

Życie jest najeżone wieloma trudnościami. Wszyscy doświadczamy niepowodzeń w taki czy inny sposób. Czasami są one nagłe, a czasami stopniowe. Być może doświadczyliśmy śmierci ukochanej osoby lub zostaliśmy przez nią opuszczeni. Może nasze zdrowie jest słabe lub nasze finanse są niepewne. Niezależnie od rodzaju trudności, dotykają one każdego z nas w pewnym momencie naszego życia, a Biblia stwierdza, że jest to nieuniknione (Ks. Joba 5.7; 1 Ks. Mojżeszowa 3.17; Ks. Przyp. Salomona 22.8). Biblia jest Słowem Bożym (Ks. Izajasza 55.11), napisanym przez sługi Boże pod natchnieniem Ducha Świętego (2 Piotra 1.21) i stanowi zarówno przewodnik, jak i pomoc w naszym codziennym życiu.

W jaki sposób Biblia nas pociesza? Być może najważniejszym aspektem Słowa Bożego są zawarte w nim obietnice, które Pan składa tym, którzy są gotowi Mu zaufać. To właśnie te obietnice przynoszą pocieszenie, obietnice, które żywią się najsłabszą iskrą zbawczej wiary, aby zapewnić nagrodę w postaci pocieszenia, pokoju i radości w Duchu Świętym. W Biblii jest wiele obietnic, które muszą być połączone z wiarą, aby mogły zostać zrealizowane, ponieważ bez wiary nie można podobać się Bogu, który jest źródłem pocieszenia w trudnych czasach (Hebrajczyków 11.6; 2 Koryntian 1.5; Psalm 46.1).

Oczywiste jest, że obietnice Boże nie mogą zostać przyjęte w ten sam sposób przez niewierzących, na których Bóg nieustannie się gniewa (Psalm 7.11). Niemniej jednak, to dzięki Bożej łasce, poprzez dzieło odrodzenia, które ma miejsce podczas nawrócenia, obietnice te są realizowane i stają się paliwem, które pobudza Jego lud do większej wiary i większego posłuszeństwa. Te rzeczy idą w parze; ufamy Bożym obietnicom, a On obiecał wynagrodzić nas radością, pokojem i pocieszeniem, niematerialnymi rzeczami, których świat nigdy nie może dostarczyć. Jednym z najwspanialszych sposobów, w jaki Biblia pociesza, jest Ks. Izajasza 26.3. Przyjmij to z wiarą, prosząc o pomoc Pana, a nie doznasz rozczarowania.

EnglishPowrót na polską stronę główną

W jaki sposób Biblia może przynieść pocieszenie w trudnym czasie?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries