settings icon
share icon
Pytanie

Co mówi Biblia o byciu lesbijką? Czy Biblia wspomina lesbijstwo?

Odpowiedź


Niektórzy zakładają, że chociaż Biblia potępia homoseksualny seks między mężczyznami, nigdzie nie potępia bycia lesbijką/lesbijstwa. 3 Ks. Mojżeszowa 18.22 oraz 20.13 wspomina odbywanie seksu między mężczyznami, ale nic nie mówi o kobietach uprawiających seks z inną kobietą. W relacji o Sodomie i Gomorze w 1 Ks. Mojżeszowej 19, mężczyźni z tych miast chcieli dokonać gwałtu grupowego. 1 Koryntian 6.9 wspomina o zniewieściałych mężczyznach, bardzo prawdopodobnie odnosząc się do homoseksualistów, ale nie wspomina o lesbijkach. Zatem, czy Biblia rzeczywiście potępia męski homoseksualizm, ale nie lesbijstwo?

Rzymian 1.26-27 (tłum. Uwspółcześniona Biblia Gdańska) odrzuca to błędne założenie: "Dlatego wydał ich Bóg haniebnym namiętnościom, gdyż nawet ich kobiety zamieniły naturalne współżycie na przeciwne naturze. Także mężczyźni, opuściwszy naturalne współżycie z kobietą, zapałali w swej pożądliwości jedni ku drugim, mężczyzna z mężczyzną, popełniając haniebne czyny i ponosząc na sobie samych należną za swój błąd zapłatę." Najwyraźniej ten fragment stawia lesbijstwo na równi z męskim homoseksualizmem. Lesbijstwo jest opisane jako zamiana naturalnych relacji kobiecych (z mężczyznami) na nienaturalne relacje (z kobietami). Zgodnie z Biblią, bycie lesbijką jest równie grzeszne jak bycie homoseksualnym mężczyzną.

W Liście do Rzymian 1:26 istnieje sugestia, że lesbijstwo jest nawet gorsze niż męski homoseksualizm. Zauważ wyrażenie "nawet ich kobiety." Tekst wydaje się sugerować, że mężczyźni częściej angażują się w deprawację seksualną, a gdy kobiety zaczynają to robić, jest to znak, że sprawy stają się naprawdę złe. Mężczyźni mają zazwyczaj silniejszy pociąg niż kobiety, zatem są bardziej podatni na seksualne dewiacje. Gdy kobiety popełniają nienaturalne czyny seksualne, wtedy stopień niemoralności staje się naprawdę haniebny. Lesbijstwo jest dowodem na to, że ludzie oddają się "pożądliwościom ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą" (Rzymian 1.24).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co mówi Biblia o byciu lesbijką? Czy Biblia wspomina lesbijstwo?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries