settings icon
share icon
Pytanie

Co mówi Biblia na temat kłamania? Czy kłamstwo jest grzechem?

Odpowiedź


Biblia jasno wskazuje, że kłamanie jest grzechem i nie podoba się to Bogu. Pierwszy grzech na tym świecie dotyczy kłamstwa wypowiedzianego do Ewy. Dziesięć Przykazań danych Mojżeszowi obejmuje: "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu" (2 Ks. Mojżeszowa 20.16).

We wczesnym kościele, Ananiasz i Sefira okłamali odnośnie datku, by sprawić wrażenie bardziej hojnych, aniżeli byli w rzeczywistości. Napomnienie Piotra jest surowe: "Ananiaszu, czym to omotał szatan serce twoje, że okłamałeś Ducha Świętego i zachowałeś dla siebie część pieniędzy za rolę?" (Dz. Apostolskie 5.3). Boży sąd był surowy: para zmarła w wyniku ich grzechu kłamstwa (Dz. Apostolskie 5.1-11).

Kolosan 3.9 mówi, "nie okłamujcie się nawzajem, skoro zewlekliście z siebie starego człowieka wraz z uczynkami jego." Kłamanie jest wymienione w 1 Tymoteusza 1.9-11 jako coś praktykowane przez ludzi nie dbających o prawo. Poza tym kłamcy będą pośród tych osądzonych na końcu wieków (Ks. Objawienia 21.8). W przeciwieństwie do tego, Bóg nigdy nie kłamie (Tytusa 1.2). On jest źródłem prawdy. To jest niemożliwe, aby Bóg kłamał (4 Ks. Mojżeszowa 23.19).

Jezus nazwał siebie Drogą, Prawdą i Życiem (Ew. Jana 14.6), i oczekuje od tych, którzy podążają za nim by byli ludźmi prawdy. Prawda ma się wyrażać w miłości (Efezjan 4.15), dając nadzieję tym, którzy szukają odkupienia od kłamstw tego świata.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co mówi Biblia na temat kłamania? Czy kłamstwo jest grzechem?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries