settings icon
share icon
Pytanie

Czy GotQuestions.org jest powiązana z "człowiekiem udzielającym odpowiedzi na pytania biblijne", Hankiem Hanegraaffem?

Odpowiedź


Ze względu na charakter naszej służby (udzielanie odpowiedzi biblijnych) często jesteśmy pytani, czy jesteśmy powiązani z audycją "Bible Answer Man", prowadzoną przez Hanka Hanegraaffa z Christian Research Institute (CRI). Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie, nie jesteśmy w żadnym sensie powiązani z audycją "Bible Answer Man", Hankiem Hanegraaffem ani CRI. Oficjalna strona Hanka Hanegraaffa, CRI i audycji "Bible Answer Man" to http://www.equip.org.

Ogólnie rzecz biorąc, uważamy Chrześcijański Instytut Badawczy za wspaniałą organizację, która zapewnia bardzo potrzebną służbę Ciału Chrystusa. Chociaż nie zgadzamy się z Hankiem Hanegraaffem i CRI w każdej kwestii, zgadzamy się z nimi znacznie częściej niż się nie zgadzamy. Uważamy, że materiały CRI dotyczące kontrkultur i apologetyki są niezwykle cenne. Częste omawianie przez "Bible Answer Man" fałszywych doktryn i nadużyć ruchu Word-Faith / Prosperity jest niezwykle potrzebne.

Jednym z istotnych obszarów niezgodności, jaki mamy z Bible Answer Man, jest interpretacja proroctw biblijnych dotyczących czasów ostatecznych. Hank Hanegraaff przyjmuje punkt widzenia nieco podobny do "częściowego preteryzmu", chociaż Hanegraaff używa wyrażenia "egzegetyczna eschatologia", aby opisać swój punkt widzenia. GotQuestions.org przedstawia przedmilenijną i dyspensacyjną interpretację czasów ostatecznych.

Ogólnie rzecz biorąc, audycja "Bible Answer Man" jest warta wysłuchania i zachęcamy do przeczytania książek Hanka Hanegraaffa. Podobnie jak w przypadku każdego nauczyciela biblijnego, w tym autorów na GotQuestions.org, zawsze porównuj to, czego naucza, z Pismem Świętym. Pozwól nauczycielom takim jak "Bible Answer Man" dostarczać ci wskazówek i informacji, ale zawsze wracaj do Słowa Bożego jako ostatecznego autorytetu.

Aktualizacja: 9 kwietnia 2017 r. Hank Hanegraaff ogłosił, że przeszedł na prawosławie, a konkretnie na Grecki Kościół Prawosławny. Chociaż nie wątpimy w autentyczność jego wiary, zdecydowanie nie zgadzamy się z twierdzeniami Hanegraaffa, że ewangeliczna i prawosławna wersja chrześcijaństwa są kompatybilne, a różnice są minimalne.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy GotQuestions.org jest powiązana z "człowiekiem udzielającym odpowiedzi na pytania biblijne", Hankiem Hanegraaffem?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries