settings icon
share icon
Pytanie

Jakie jest znacznie 12 rozdziału Księgi Objawienia?

Odpowiedź


W 12 rozdziale Księgi Objawienia, Jan ma wizję odnośnie „niewiasty odzianej w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd” (Księga Objawienia 12.1). Zauważ podobieństwo pomiędzy tym opisem, a opisem jaki przekazał Józef swojemu ojcu Jakubowi (Izraelowi) i jego matce i dzieciom (1 Księga Mojżeszowa 37.9-11). Dwanaście gwiazd odwołuje się do dwunastu plemion Izraela. Zatem kobieta z 12 rozdziału Księgi Objawienia jest Izraelem.

Kolejnym dowodem takiej ścieżki interpretacji jest fragment z Księgi Objawienia 12.2-5 mówiący o kobiecie, która rodzi dziecko. Skoro Maria urodziła Jezusa, to prawdą jest też to, że Jezus, syn Dawia z plemienia Judy, wywodzi się z Izraela. W tym sensie, Izrael dał życie- Jezusowi Chrystusowi. Werset 5 mówi, że „porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.” Widać zatem wyraźnie, że jest to opis Jezusa. Jezus wstąpił do nieba (Dzieje Apostolskie 1.9-11) i pewnego dnia ustanowi królestwo na ziemi (Księga Objawienia 20.4-6), i będzie rządził sprawiedliwie („laską żelazną”; zobacz Psalm 2.7-9).

Ucieczka kobiety na pustynię na 1260 dni, odnosi się do przyszłości nazwanej Wielkim Uciskiem. Tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni to 42 miesiące (po 30 dni każdy), co jest tym samym co 3,5 roku. W połowie Wielkiego Ucisku, Bestia (Antychryst) ukaże swoje oblicze w świątyni, która zostanie zbudowana w Jerozolimie. To jest ohyda spustoszenia, o której mówił Jezus w Ew. Mateusza 24.15 oraz Ew. Marka 13.14. Gdy bestia to czyni, zrywa pokój, jaki został ustanowiony z Izraelem i naród będzie uciekał w poszukiwaniu bezpieczeństwa- prawdopodobnie do Petry (zobacz Ew. Mateusza 24; Księgę Daniel 9.27). Ucieczka Żydów przedstawiona jest jako kobieta uciekająca na pustynię.

Księga Objawienia 12.12-17 mówi o tym, jak szatan będzie walczył z Izraelem, starając się go zniszczyć (szatan wie, że jego czas jest krótki- zobacz Księgę Objawienia 20.1-3, 10). Pokazuje również, że Bóg będzie chronił Izrael na pustyni. Księga Objawienia 12.14 mówi, że Izrael będzie chroniony z dala od węża przez „czas i czasy, i pół czasu” („czas”= 1 rok; „czasy”= dwa lata; „i pół czasu”; innymi słowy 3,5 roku).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Jakie jest znacznie 12 rozdziału Księgi Objawienia?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries