settings icon
share icon
Запитання

Чи повинна дружина коритися своєму чоловікові?

Відповідь


Це дуже важливий момент, який стосується як шлюбу, так і щоденного життя. Бог заснував підкорення в Едемському саду. Спочатку, коли ще не було гріха, в людини не було іншого авторитету, крім Бога. Коли ж Адам і Єва не підкорилися волі Божій, гріх увійшов у наш світ, і з’явилася потреба в авторитеті. Господь встановив авторитет, який примушував до покори законам природи. Також це слугувало певним захистом, якого ми так потребуємо. Але, перш за все, ми повинні коритися Господу – це єдина можливість служити Йому (Якова 1:21; 4:7). У першому Посланні до Коринтян 11:2-3 ми читаємо, що чоловік має коритися Христу, як Христос кориться Богу. Далі текст говорить, що дружина повинна слідувати прикладу свого чоловіка і коритися йому. Інші вірші про Христову покору Богу записані в Євангеліях від Матвія 26:39 та Івана 5:30.

Покора – це природна реакція на любляче лідерство. Якщо чоловік любить свою дружину так, як Христос – свою Церкву (Ефесянам 5:25-33), то покора – це природна відповідь дружини своєму чоловікові. Грецьке слово, яке перекладається як «покора» (hupotasso), є тривалою формою дієслова. Це означає, що покора Богу, нашим лідерам, чоловіку є регулярною дією. Це – багаторазове рішення нашого розуму, яке з часом стає моделлю подальшої поведінки. Покора, про яку говориться у п’ятому вірші послання до Ефесян, – не одностороння покора і залежність віруючого від егоїстично-домінуючої особистості. Біблійна концепція покори основана на двох сповнених Духом віруючих людей, які йдуть на взаємні поступки і рахуються з думкою один одного і з Господньою волею. Покора – це двостороння дорога, позиція поваги і повноти. Коли дружина є коханою, як Церква – Христом, покора нескладна. Послання до Ефесян 5:24 говорить: «І як кориться Церква Христові, так і дружини своїм чоловікам у всьому». Цей вірш стверджує, що дружина має коритися своєму чоловіку у всьому, що є правильним і законним. Виходячи з цього, дружина не зобов’язана порушувати закон або нехтувати своїми стосунками з Богом заради покори.

Жінка була створена із ребра Адама. Не з його голови, аби правити ним, не з ноги, щоб топтати його, а з ребра – щоб бути рівною з ним, захищеною; бути близько до його серця, аби бути коханою. «Покора» у посланні до Ефесян 5:21 є тим же словом, що і в 5:22. Віруючі мають коритися один одному в знак глибокої поваги до Христа. Вірші 18-21 – це результати наповнення Святим Духом (5:18). Сповнені Духом віруючі повинні бути шанобливими (5:19), вдячними (5:20) і покірними (5:21). Далі апостол Павло продовжує розвивати свої думки щодо життя у Дусі і застосовує їх до чоловіка і дружини у віршах 22-23.

Дружина має коритися своєму чоловікові не тому, що вона є другорядною, але тому, що саме таким чином шлюб був створений Богом. Покора не означає, що дружина повинна бути «ганчіркою» для чоловіка. Абсолютно ні – з допомогою Святого Духа дружина підкорюється своєму чоловікові, а він самовіддано кохає її.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи повинна дружина коритися своєму чоловікові?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries