settings icon
share icon
Запитання

Що говорить Біблія про те, якими мають бути хороші батьки?

Відповідь


Виховання дітей може бути важким і досить проблематичним, але, з іншого боку, – це найбільш варта і корисна справа, яку ми можемо здійснити у своєму житті. У Господа є свої приписи щодо того, як слід виховувати дітей, щоб виростити праведних людей.

Перш за все, ми повинні навчити своїх дітей істинам Божого Слова. Будучи прикладом безумовного виконання Божих приписів, з Його допомогою ми маємо слідувати наступним віршам стосовно Господніх заповідей: «І пильно навчиш цього синів своїх, і будеш говорити про них, як сидітимеш удома, і як ходитимеш дорогою, і коли ти лежатимеш, і коли ти вставатимеш. І прив’яжеш їх на ознаку на руку свою, і будуть вони пов’язкою між очима твоїми. І напишеш їх на бічних одвірках дому свого та на брамах своїх» (Повторення Закону 6:7-9). Дотримуючись вищесказаного, ми зможемо пояснити нашим дітям, що в поклонінні Господу не слід обмежуватися недільними службами або вечірніми молитвами – воно має бути постійним і незмінним.

Окрім того, діти навчаються через наслідування – завдяки спостереженню за нами, дорослими, вони отримують значний досвід. Ось чому ми повинні бути настільки обережними у всіх своїх діях. Перш за все, ми маємо усвідомити свою роль у цьому житті. Подружжя повинно поважати і служити один одному (Ефесянам 5:21).

Водночас, Бог є авторитетом, якому необхідно коритися для підтримування порядку і рівноваги. Перше послання до Коринтян 11:3 говорить: «Хочу ж я, щоб ви знали, що всякому чоловікові голова – Христос, а жінці голова – чоловік, голова ж Христові – Бог». Ми знаємо, що Христос не є підлеглим Господу, а дружина – не підлегла чоловіку. Але, все-таки, Господь визнає, що без покори якому-небудь авторитету порядку не буде. Обов’язком чоловіка як глави сім’ї є любов до своєї дружини, як до самого себе, така ж жертовна і безкорисна, як і любов Христа до Церкви (Ефесянам 5:25-29). У відповідь на любляче керівництво, дружині буде зовсім нескладно слухатися свого чоловіка (Ефесянам 5:24; Колосянам 3:18). Дружина повинна любити свого чоловіка і дітей, бути невинною і чистою, а також слідкувати за домом (Титу 2:4-5). Жінки, за своєю природою, краще справляються з вихованням, адже саме вони були створені, щоб турбуватися про своїх нащадків.

Дисципліна і направлення – основні моменти процесу виховання. У Приповістях 13:24 сказано наступне: «Хто стримує різку свою, той ненавидить сина свого, хто ж кохає його, той шукає для нього картання». Діти, які росли у повній відсутності дисципліни, почувають себе небажаними і недостойними. Їм бракує цілеспрямованості та самоконтролю, і, виростаючи, вони починають виявляти спротив будь-якому вищому авторитету, включаючи Господа.

«Картай свого сина, коли є надія навчити, та забити його – не піднось свою душу» (Приповісті 19:18). Дисципліна повинна бути збалансована любов’ю, в іншому випадку дитина виросте ображеною, подавленою, непослушною (Колосянам 3:21). Бог визнає, що покарання болісне (Євреям 12:11), але це робиться з любов’ю і на користь дитині. «А батьки, – не дратуйте дітей своїх, а виховуйте їх в напоминанні й остереженні Божому!» (Ефесянам 6:4).

Дуже важливо ще змалку залучати дітей у церковну сім’ю і служіння. Регулярне відвідування церкви, що слідує Біблії (Євреям 12:11), дозволить їм побачити, як ви досліджуєте Боже Слово, і робити це разом з вами. Обговорюйте з ними оточуючий вас світ – і вони побачать його, навчайте їх великій славі Господній через призму повсякденного життя. «Привчай юнака до дороги його, і він, як постаріється, не уступиться з неї» (Приповісті 22:6).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що говорить Біблія про те, якими мають бути хороші батьки?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries