settings icon
share icon
Запитання

Чому важливо вивчати Біблію в контексті? Чому не можна виривати вірші з контексту?

Відповідь


Біблійні тексти та історії необхідно вивчати в їхньому контексті. Виривання віршів з контексту призводить до різноманітних помилок і невірного тлумачення. Розуміння контексту починається з чотирьох принципів: буквальний зміст (те, що говорить текст), історичні обставини (події історії, аудиторія та як він сприймався в той час), граматика (безпосередньо абзац і речення, де знаходиться слово або фраза) і синтез (порівняння з іншими частинами Святого Письма). Контекст має вирішальне значення для тлумачення Біблії. Після того, як ми з’ясували буквальну, історичну й граматичну природу уривка, нам слід зосередитися на структурі книги, потім розділу, потім абзацу. З усього цього складається «контекст». Це можна порівняти з тим, як ми дивимося на нашу планету в мапах від Google, поступово збільшуючи масштаб, аби побачити окремий будинок.

Виривання фраз і віршів із контексту майже завжди призводить до непорозумінь. Наприклад, якщо забрати фразу «Бог є любов» (1 Івана 4:7-16) з контексту, то можна подумати, що наш Бог любить усіх у всі часи сентиментальною, романтичною любов’ю. Але у своєму буквальному й граматичному контексті слово «любов» – це «агапе», суть якої полягає в жертвуванні заради інших, а не в романтичних почуттях. Історичний контекст також має вирішальне значення, тому що Іван, звертаючись до віруючих у церкві першого сторіччя, говорив їм не про Божу любов як таку, а про те, як відрізняти справжніх віруючих від псевдовчителів. Справжня любов – жертовна, добродійна – це ознака істинного віруючого (в. 7); той, хто не любить, не пізнав Бога (в. 8); Бог полюбив нас раніше, ніж ми полюбили Його (9-10); саме тому ми маємо любити одне одного, доводячи цим, що належимо Йому (11-12).

Більше того, якщо розглядати фразу «Бог є любов» у контексті всього Святого Письма (синтез), це стримає нас від помилкового, але надзвичайно популярного висновку, що Бог – це тільки любов або що Його любов є сильнішою за всі інші Його почуття. Ми знаємо з багатьох інших віршів, що Бог є також святим і праведним, вірним і надійним, благодатним і милосердним, добрим і жалісливим, всемогутнім, всюдисущим і всезнаючим тощо. Але ми також знаємо з інших уривків, що Бог не лише любить – Він також здатний ненавидіти (Псалом 10:5).

Біблія є Божим Словом, буквально «богонатхненним» (2 Тимофію 3:16), і нам наказано читати, вивчати та розуміти його за допомогою надійних методів дослідження й завжди під проводом Святого Духа (1 Коринтянам 2:14). Наше дослідження значно покращується при правильному використанні контексту. Познаходити уривки, які, на перший погляд, суперечать іншим частинам Письма, нескладно, але, якщо ми уважно вивчимо їх контекст, беручи повноту Письма за еталон, то зможемо зрозуміти зміст уривка й отримати пояснення очевидних протиріч. Дехто каже: «контекст – це король»; це означає, що контекст часто керує змістом фрази. Ігноруючи контекст, ми ставимо себе у вкрай невигідне становище.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чому важливо вивчати Біблію в контексті? Чому не можна виривати вірші з контексту?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries