settings icon
share icon
Запитання

Чи можна дізнатися, коли повернеться Ісус?

Відповідь


Чи можна дізнатися, коли повернеться Ісус?

Відповідь: У Матвія 24:36-44 сказано: «Про той же день і годину не знає ніхто: ані небесні ангели, ані Син, а тільки один Отець ... Отже, пильнуйте, бо не знаєте, якого дня прийде ваш Господь ... Тому й ви будьте готові, бо Син Людський приходить тієї години, про яку й не думаєте» (тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). На перший погляд, ці вірші чітко та зрозуміло відповідають на наше питання. Ні, ніхто не може знати, коли повернеться Ісус. Однак, у цьому уривку не говориться, що ніхто й ніколи НЕ МАТИМЕ можливості про це дізнатися. Більшість дослідників Біблії сказали би, що Ісус, прославлений на небесах, знає про час Свого повернення, вказуючи на те, що фраза «ані Син» не означає, що Він ніколи НЕ ЗНАТИМЕ, коли повернеться. Так само не виключено й те, що – хоча в Матвія 24:36-44 сказано, що ніхто ТОДІ не міг знати терміни повернення Ісуса, – Бог може повідомити це комусь У МАЙБУТНЬОМУ.

Крім цього, в Дії 1:7 написано: «Не вам знати час і строки, котрі Отець встановив Своєю владою». Це було сказано Ісусом після того, як учні запитали Його, чи збирається Він негайно відновлювати Ізраїльське царство. На перший погляд, слова Ісуса підтверджують сказане в Матвія 24. Дійсно, нам не судилося знати про час повернення Ісуса. Але виникає питання, про яке повернення тут ідеться. Про підхоплення чи про Другий прихід? Строки якого повернення невідомі – підхоплення чи Другого приходу? Тоді як підхоплення представлене як щось неминуче й таємниче, існує потенційна можливість того, що час Другого приходу може бути відомий на підставі пророцтв про останній час.

Враховуючи сказане, дозвольте висловитися максимально чітко: ми не вважаємо, що Бог відкрив кому-небудь час повернення Ісуса, і ми не знаходимо у Святому Письмі обіцянок, що Він це коли-небудь зробить. У словах з Матвія 24:36-44, що безпосередньо стосуються людей часів Ісуса, також міститься загальний принцип. Нам не судилося знати строки повернення Ісуса й настання останнього часу. Боже Слово також ніде не закликає нас до спроб визначати ці дати. Але ми маємо пильнувати, бо не знаємо, коли саме прийде наш Господь (в. 42). Нам слід бути готовими, адже Син людський прийде в годину, коли ми Його не чекатимемо (в. 44). Слова Ісуса втратили би силу, якби колись у майбутньому хтось зміг би визначити день Його повернення. Якщо ця дата стане відомою, нам уже не буде потрібно пильнувати чи готуватися. Отже, враховуючи принцип із Матвія 24:36-44, час повернення Ісуса знати неможливо.

Незважаючи на цей недвозначний біблійний принцип, багато людей протягом християнської історії намагалися провіщати день повернення Ісуса. Було наведено безліч таких дат, але всі вони виявилися помилковими. Найостаннішими та найпопулярнішими серед них були дві дати – 21 травня 2011 року та 21 грудня 2012 р.. Остання дата пов’язана з календарем майя, але вона ніде не підтверджується Біблією. 21 травня 2011 р. – дата Судного дня – була запропонована Гарольдом Кемпінгом. Слід зазначити, що Кемпінг уже пророкував про повернення Ісуса у 1994 році. Очевидно, що він помилявся. Цього разу Кемпінг заявляв, що в Біблії є докази того, що Ісус повернеться 21 травня 2011 р. Використавши ймовірну дату Потопу, 4990 р. до Р. Х., а далі застосувавши слова з 2 Петра 3:8 – «один день у Господа – немов тисяча років» – до «семи днів» з Буття 7:4, він отримав 7000 років, потім відняв 4990 і врешті одержав 2011 рік. Далі, на підставі цитати з Буття 7:11 («другого місяця, двадцять сьомого дня місяця»), а також за допомогою єврейського календаря, була визначена дата – 21 травня. Отже, чи є методика Кемпінга обґрунтованою?

По-перше, Кемпінг з легкістю проігнорував другу частину фрази з 2 Петра 3:8 – «... а тисяча років – неначе один день!». Більше того, 2 Петра 3:8 не відкриває нам метод датування подій останнього часу. У цьому тексті просто мається на увазі, що Бог є поза часом, Він – нескінченний і вічний. По-друге, нічого з контексту Буття 7:4-11 не вказує на те, що фрази «сім днів» і «другого місяця, двадцять сьомого дня місяця» мають відношення до чого-небудь ще, крім того, що Бог конкретно бажав повідомити Ною. По-третє, дата Потопу – 4990 р. до Р. Х. – у кращому випадку є гіпотетичною й не має чітких біблійних доказів. Розрахунки Кемпінга щодо 21 травня 2011 не витримують навіть найелементарнішої перевірки Біблією. Чи було можливе повернення Ісуса 21 травня 2011 р.? Так, але це так само можливо, як і те, що Він повернеться будь-якого іншого дня. Чи відповідає Біблії методика датування Гарольда Кемпінга? Ні. На жаль, незабаром Кемпінг або інші, без сумнівів, вирахують нові дати та спробують виправдати свої помилки «недоліками формули» або чимось подібним.

Отже, ключовими є наступні моменти: 1) Біблія ніде не закликає нас до спроб дізнаватися про час повернення Ісуса; 2) Біблія не надає жодних конкретних даних, на підставі яких можна визначити час Його повернення. Замість розроблення безглуздих методик і обчислень для визначення того, коли повернеться Ісус, Біблія закликає нас пильнувати та бути готовими (Матвія 24:42-44). Той факт, що день повернення Ісуса невідомий, має мотивувати нас щодня жити в очікуванні майбутнього повернення Христа.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи можна дізнатися, коли повернеться Ісус?
© Copyright Got Questions Ministries