settings icon
share icon
Klausimas

Kuo skiriasi žmogaus siela ir dvasia?

Atsakymas


Siela ir dvasia yra du pagrindiniai nematerialūs aspektai, kuriuos Raštas priskiria žmonijai. Būtų labai sudėtinga nustatyti tikslius skirtumus tarp šių dviejų dalykų. Žodis „dvasia“ nurodo tik nematerialų žmonijos aspektą. Žmonės turį dvasią, bet jie nėra dvasia.

Biblijoje tik tai apie krikščionis rašoma, jog jie yra dvasiškai gyvi (1 Korintiečiams 2:11; Hebrajams 4:12; Jokūbo 2:26), o netikintieji yra dvasiškai mirę (Efeziečiams 2:1-5; Kolosiečiams 2:13). Pauliaus laiškuose dvasiškumas yra pagrindas tikinčiojo gyvenime (1 Korintiečiams 2:14; 3:1; Efeziečiams 1:3; 5:19; Kolosiečiams 1:9; 3:16). Dvasia yra žmonijos aspektas, kuris mums leidžia intymiai bendrauti su Dievu. Kai Biblijoje naudojamas žodis “dvasia,” jis nurodo nematerialią žmonijos dalį, kuri “sujungia” juos su Dievu, kuris pats yra Dvasia (Jono 4:24).

Žodis „siela“ gali nurodyti materialų ir nematerialų žmonijos aspektus. Žmonės turi dvasias, tačiau jie yra sielos. Pati paprasčiausia žodžio „siela“ reikšmė yra „gyvenimas“. Tačiau Biblijoje naudojami ir kiti šio žodžio aspektai. Vienas iš jų yra žmonijos polinkis į nuodėmę (Luko 12:26). Žmonija yra natūraliai bloga, ir to pasekoje mūsų sielos yra sugedusios. Sielos „gyvenimo“ principas yra panaikinamas fizinės mirties metu (Pradžios 35:18; Jeremijo 15:2). Siela, kaip ir dvasia, yra daugelio emocinių ir dvasinių patirčių centras (Jobo 30:25; Psalmių 43:5; Jeremijo 13:17). Kai naudojamas žodis „siela“, jis gali apibūdinti visą žmogų, gyvą arba mirusį.

Siela ir dvasia yra susijusios, bet atskiriamos (Hebrajams 4:12). Siela yra esmė to, kas mes esame. Dvasia yra žmonijos aspektas, sujungiantis mus su Dievu.

English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Kuo skiriasi žmogaus siela ir dvasia?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries