settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra krikščioniškas mokslas?

Atsakymas


Krikščionišką mokslą pradėjo Mary Baker Eddy (1821-1910), kuri iniciavo naujas idėjas apie dvasingumą ir sveikatą. Savo pačios išgyjimo 1866 metais įkvėpta, Eddy praleido keletą metų studijuodama Bibliją, melsdamasi ir tyrinėdama įvairius išgyjimo metodus. Viso to rezultatas buvo išgyjimo sistema, kurią 1879 metais ji pati praminė „Krikščionišku mokslu“. Jos knyga „Science and Health with Key to the Scriptures“ („Mokslas ir sveikata su raktu į Šventąjį Raštą“) nulėmė lūžį proto-kūno-dvasios ir kaip jie yra tarpusavyje susiję supratime. Ji vėliau įkūrė koledžą, bažnyčią, spaustuvę ir laikraštį „Krikščioniško mokslo monitorius“. Dėl panašumo į kitas grupes, daugelis tiki, kad krikščioniškas mokslas yra nekrikščioniškas kultas.

Krikščioniškas mokslas moko, kad Dievas- visų Tėvas-Motina- yra visiškai geras ir pilnai dvasiškas, ir kad visa Dievo kūrinija, įskaitant tikrąją kiekvieno žmogaus prigimtį, yra nepriekaištingas dvasiškas dievybės portretas. Kadangi Dievo kūrinija yra gera, blogiai, tokie kaip ligos, mirtis ir nuodėmė, negali būti esminės realybės dalimi. Verčiau šie blogiai yra gyvenimo be Dievo rezultatas. Malda yra pagrindinis kelias, kuriuo einant artėjama prie Dievo ir žmogiškos negalios yra išgydomos. Toks mokymas prieštarauja Biblijai, kuri moko, kad žmogus gimsta nuodėmėje, paveldėtoje iš Adomo, kuri skiria mus nuo Dievo. Be Dievo gelbstinčios malonės per Kristaus mirtį ant kryžiaus, mes niekada nebūtume išgydyti nuo pagrindinės ligos- nuodėmės.

Vietoje mokymo, kad Jėzus gydo mūsų dvasinę ligą (žr. Izaijo 53:5), krikščioniško mokslo pasekėjai mato Jėzaus tarnystę kaip savo pačių paradigmą išgyjimui ir tiki, kad išgelbėjime ji demonstruoja išgydimo centriškumą. Krikščioniško mokslo pasekėjai meldžiasi, prašydami kasdien daugiau suprasti Dievo realybės ir Dievo meilės, bei patirti ir padėti kitiems patirti harmonizuojančius ir gydančius šio supratimo poveikius.

Daugumai krikščioniško mokslo pasekėjų dvasiškas išgyjimas yra veiksmingas pirmas variantas, ir jie renkasi maldą vietoje medikų gydymo. Valdžios autoritetai kartais abejoja tokiu pasirinkimu, ypač kai medicininė pagalba nesuteikiama nepilnamečiams. Tačiau nėra jokio bažnyčios įstato, kuriame būtų kontroliuojami narių sveikatos priežiūros pasirinkimai.

Krikščioniškas mokslas neturi tarnautojų. Biblija ir „Mokslas ir Sveikata“ jiems atstoja pastorių ir pamokslininką. Kasdien yra skaitomos Biblijos pamokos ir sekmadieniais du išrinkti vietinio susirinkimo nariai garsiai visiems perskaito Biblijos pamoką. Krikščioniško mokslo bažnyčios taip pat kas savaitę organizuoja paliudijimų susitikimus, kuriuose susirinkimo nariai dalinasi savo išgyjimo ir regeneracijos patirtimi.

Iš visų „krikščioniškų“ kultų, „Krikščioniškas mokslas“ yra netiksliausiai pavadintas. Krikščioniškas mokslas nėra nei krikščioniškas, nei paremtas mokslu. Krikščioniškas mokslas paneigia visas pagrindines „krikščioniškos“ sistemos tiesas. Krikščioniškas mokslas yra priešingas mokslui ir remiasi mistišku naujojo amžiaus dvasingumu kaip keliu, vedančiu į fizinį ir dvasinį išgyjimą. Krikščioniškas mokslas turėtų būti laikomas ir atmetamas kaip nekrikščioniškas kultas.

English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra krikščioniškas mokslas?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries