settings icon
share icon
Jautājums

Vai pastāv brīnumainās Svētā Gara dāvanas mūsdienās?

Atbilde


Pirmkārt, ir svarīgi atpazīt, ka šis jautājums nav par to, vai Dievs dara brīnumus mūsdienās. Tas būtu muļķīgi un ne bībeliski uzstāt uz to, ka Dievs mūsdienās nedziedē cilvēkus, nerunā ar cilvēkiem un neveic apbrīnojamus un neizprotamus brīnumdarbus. Jautājums ir par to, vai Svētā Gara dāvanas (aprakstītas vēstulē 1.Kor.12-14) joprojām ir darbības spēkā arī mūsdienās. Šis jautājums nav arī par to, vai Svētais Gars var dot brīnumainās dāvanas, bet gan par to, vai Svētais Gars mūsdienās sniedz brīnumainas dāvanas. Pāri visam, mēs pilnīgi skaidri apzināmies, ka Svētais Gars brīvi sniedz dāvanas saskaņā ar Viņa gribu (1.Kor.12:7-11).

Apustuļu darbos un arī vēstījumos (jeb vēstulēs) lielāko daļu no brīnumiem ir paveikuši apustuļi un viņu tuvie līdz sabiedrotie. Pāvils mums norāda iemeslu: ”tomēr manas apustuļa sūtības apliecinājums tika jums rādīts neatlaidīgā pacietībā, gan zīmēs, gan brīnumos, gan spēkā” (2.Kor.12:12). Ja katrs ticīgais Kristū būtu bijis spējīgs veikt pārdabiskas lietas, brīnumus un zīmes, tad vairs nebūtu iespējams identificēt apustuli. Apustuļu darbi 2:22 norāda, ka Jēzus bija ”pilnvarots” darīt varenus darbus, brīnumus un zīmes. Tāpat apustuļi bija iezīmēti kā patiesi Dieva vēstneši, ko tie apliecināja ar viņiem dotajām spējām veikt lielus darbus, brīnumus un zīmes. Apustuļu darbi 14:3 apraksta kā Pāvils un Barnabas droši sludinot evaņģēliju pārliecinoši darīja varenus darbus un brīnumus.

Vēstulē 1.Kor.no 12tās līdz 14tajai nodaļai galvenokārt ir aplūkots jautājums par Svētā Gara dāvanām. Lasot tekstu šķiet, ka arī ”parasti” Kristieši dažreiz saņēma Svētā Gara brīnumainās dāvanas (12:8-10, 28-30). Mums nav pateikts cik lielā mērā šī bija parasta lieta vai nē. No iepriekšminētā varam secināt, ka apustuļi bija ”iezīmēti,” izcelti darīt varenus darbus un brīnumus, tai pašā laikā ”parastiem” Kristiešiem brīnumainās Gara dāvanu spējas bija dotas sevišķos izņēmumu gadījumos, bet ne kā obligātums. Ārpus apustuļu un viņu tuvu līdzdarboņu loka Jaunais Testaments nekur īpaši neapraksta, ka atsevišķi cilvēki būtu saņēmuši Svētā Gara dāvanas.

Ir ļoti svarīgi izprast arī to, ka agrīnajai baznīcai nebija nokomplektētas, pilnīgas Bībeles, kā tas ir mums (2.Tim.3:16-17). Tāpēc tajos laikos pravietošanas, zināšanu, vieduma utt. dāvanas bija nepieciešamas, lai agrie Kristieši zinātu un saprastu, ko Dievs vēlas, lai viņi dara. Pravietošanas dāvana deva ticīgajiem spēju izplatīt jauno patiesību un atklāsmi no Dieva. Šobrīd, kad Dieva atklāsme ir nokomplektēta un pasniegta mums caur Bībeli, atklāsmes dāvanas nav vairāk nepieciešamas. Katrā gadījumā ne tādā vajadzības pakāpē, kā tas bija Jaunā Testamenta laika posmā.

Dievs katru dienu dziedē cilvēkus. Dievs katru dienu runā uz mums. Vai tā ir dzirdama balss, vai tas ir mūsu domās, vai tas ir caur iespaidiem un jūtām. Dievs joprojām dara pārsteidzošas un apbrīnojamas lietas. Dažreiz arī veic brīnumus caur Kristiešiem. Lai arī kā, šīm lietām nav nepieciešams būt tieši Svētā Gara dāvanām. Apustuļi saņēma dažādas Svētā Gara dāvanas ar vienu mērķi - pierādīt, ka evaņģēlijs ir patiess un to, ka apustuļi bija īsti, neviltoti Dieva vēstneši. Bībele nesaka tieši, ka brīnumainās dāvanas ir zudušas, tomēr paskaidro kāpēc brīnumaino dāvanu spēks neizpaužas mūsdienās tik ļoti lielā mērā un pakāpē, kā tas ir dokumentēts Jaunajā Testamentā.

English



Atpakaļ uz latvisko versiju

Vai pastāv brīnumainās Svētā Gara dāvanas mūsdienās?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries